poniedziałek, 10 października 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2541

Jan Paweł II otworzył perspektywy cywilizacji życia i miłości w świecie zdominowanym przez cywilizację strachu i śmierci.
Stanisław Dziwisz

Tak, tak, panie kardyrdymał, grunt to poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny, który wynikał nie tylko ze słów byłego (obecnie nieżywego bardzo świętego) szefa Kk, ale też niezmiennie płynie ze źródła wyższego rzędu: Najprzenajświętszego Słowa Bożego, nieomylnego pod i nad każdym względem. Uff, można wreszcie odetchnąć i spokojnie pokontemplować ,,perspektywy cywilizacji życia i miłości...", oferowane jakże przyjaźnie przez cytowanych poniżej Panów Bogów.
 
 BIBLIA TYSIĄCLECIA 
 Stary Testament 

Ks. Kapłańska, rozdz. 18, w. 22
Nie będziesz obcował z mężczyzną, 
tak jak się obcuje z kobietą. 
 To jest obrzydliwość! 

Ks. Kapłańska, rozdz. 20, w. 13
Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, 
tak jak się obcuje z kobietą, 
 popełnia obrzydliwość. 
 Obaj 
 będą ukarani śmiercią,   
sami tę śmierć na siebie ściągnęli.

Nowy Testament 
1 List  św. Pawła do Koryntian, rozdz. 6, w. 9
Czyż nie wiecie, 
że niesprawiedliwi 
nie posiądą królestwa Bożego? 
Nie łudźcie się! 
Ani rozpustnicy, 
ani bałwochwalcy, 
ani  cudzołożnicy, 
ani rozwięźli, 
 ani mężczyźni współżyjący z sobą, 
ani złodzieje, 
ani chciwi,
ani pijacy, 
ani oszczercy,
ani zdziercy 
 nie odziedziczą królestwa Bożego.  

Słowem - luuuzik!
***
Jan Paweł II zwykł mówić do gejów czy lesbijek, że szanuje w nich ,,osobę", ale powinni pozbyć się pewnych zachowań. Tymczasem gdyby przyjrzeć się definicji ,,osoby" wziętej z personalizmu czy tomizmu, toby się okazało, że nie ma czegoś takiego jak osoba. Odpowiadając na pytanie, kim jestem, nie mówię, że jestem osobą, bo przecież nie znajduję w sobie czegoś takiego jak osoba. Gej nie jest ,,osobą", on definiuje się przez bycie gejem, tak - jak często bywa - żarliwy katolik, odpowiadając na pytanie, kim jest, mówi: jestem katolikiem, a nie osobą. Patriota, Żyd, Serb - odpowiedzą podobnie: Polakiem, Żydem, Serbem, a nie osobą. Dziwna to konstrukcja moralna, która buduje szacunek na kategorii osoby, a nie doświadczeniu tożsamości. Bardzo to warunkowa kategoria szacunku - szanuję w tobie osobę, a nie to, że jesteś katolikiem, szanuję w tobie osobę, ale już nie to, że jesteś gejem.
Magdalena Środa
***
Zmiana oceny pontyfikatu Jana Pawła II to tylko kwestia czasu. Polacy kochają go jedynie za to, że jest ich rodakiem. Coraz częściej uświadamiają sobie, że poza odrobiną nacjonalistycznej dumy nie wniósł do ich życia niczego, co byłoby warte choćby zapamiętania. Każda ujawniona afera pedofilska polskiego kleru przybliża dzień krytycznej oceny pontyfikatu. Prawda ostatecznie wyzwoli Polaków z miłości do santo subito.
Joanna Senyszyn
***
Gdy masz kilkuset zwolenników i pozwalasz, żeby niektórzy z nich molestowali dzieci, nazywają cię przywódcą sekty. Gdy masz ich miliard, nazywają cię papieżem.
Bill Maher
***

Mam taką samą władzę jak papież, tylko że ja nie mam tylu ludzi, co on, którzy w to wierzą.
George Carlin

ARE YOU READY TO...


 
S3,14Rdalać z raju gówniarze,
do cywilizacji życia i miłości...
W podskokach!
CALL A SPADE A SPADE?

 PODAJ DALEJ! 
                                           

3 komentarze:

 1. Środa w tym cytacie niestety nie ma racji, bo jest za realnością, czyli tym co jest, a nie za teoretyczną poprawnością – jak być powinno: tytuł profesorski zobowiązuje do głoszenia prawdy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy Anonimowy, podpisz się jakimś nickiem, to chętnie opublikuję Twój komentarz. Chyba że nie nickujesz się celowo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ok. wygłaszanie debilizmów jest karygodnie, nie zależnie czy robi to prawica, czy lewica!

   Usuń