wtorek, 12 lipca 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2451

***
Poniżej mamy tekst, który nieomylny jeszcze wówczas Beszesnaście wydalił, niewątpliwie po konsultacjach z Najwyższym Inteligentnym Projektantem wszechświata i także dzięki temu magicznemu kapeluszowi na głowie. Dziś, jako emerytowany capo Kkorporacji, pozbawiony tego kapelusza i łączności z Niebiańską Kwaterą Główną Dowództwa Nieprzypadkowego Wszechświata, wydala nieomylnie tylko ciepłe, odrobinę nieświeże i bardzo ulotne powietrze w fotel. 
Bez Boga człowiek ani nie wie którędy pójść, ani nawet kim jest... Jedną z najgłębszych form ubóstwa, jakich osoba może doświadczyć jest izolacja... Ubóstwo jest często produktem odrzucenia bożej miłości i tragicznej elementarnej tendencji człowieka do zamykania się w sobie, myślenia, że jest on samowystarczalny, albo że jest zaledwie nic nie znaczącym ulotnym faktem, jakimś ,,obcym" w przypadkowym wszechświecie...
Benedykt XVI
***

Nie wstyd urodzić się głupcem,
wstyd tylko głupcem umierać.
Erich Maria Remarque
 
O rety, jest tylu bogów! Co się stanie, jeśli będziemy wierzyli nie w tego co trzeba? Za każdym razem, gdy pójdziemy do kościoła, ten prawdziwy będzie się wkurzał coraz bardziej.
Homer Simpson
ARE YOU READY...
TO THINK?
 PODAJ DALEJ! 

                                            

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz