poniedziałek, 20 czerwca 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2429

 BÓG? NIE, DZIĘKUJĘ. 
Takie podejście mają osoby cytowane w notce i setki milionów im podobnych na całym świecie, zajmujących się w życiu bardziej interesującymi i produktywnymi rzeczami niż płaszczenie się wobec jakiegoś Urojonego Niebieskiego Niebytu, poprzez wchodzenie bez mydła Jego bardzo rzeczywistym ziemskim agentom do odbytu. Paradoksalnie, mimo pogardy dla głupkowatych guseł, niewierząca, tj. myśląca część społeczeństwa jest zmuszona płacić haracz na utrzymanie perfidnej, pasożytniczej Kkorporacji, która wszystkie te gusła rozsiewa i przy wsparciu ,,neutralnego światopoglądowo" państwa obsrywa przestrzeń publiczną swoimi debilnymi memami.

Nie wierzę w Boga... Wierzę w Ala Pacino.
Javier Bardem
***
Ja, modlić się? Nigdy! Jestem ateistką.
Sarah Bernhardt
***
Jestem tak zaabsorbowana cudem istnienia ziemi i życia na niej, że nie jestem w stanie myśleć o niebie i aniołach. Moje doczesne życie jest wystarczająco wypełnione.
Pearl S. Buck
***
To wszystko czym jest religia - jakąś zasadą, w którą się wierzy .... człowiek dokonał znacznie więcej cudów niż Bóg, którego wynalazł. Tragedią jest wynaleźć jakiegoś Boga, a później musieć go cierpieć  jako Króla. 
Rod Steiger

***
Anonimowy  23 czerwca 2014 07:57
Jeszcze wiara w zabobony i gusła wszelakie nie jest przestępstwem. Aczkolwiek wyrządziły cywilizacji ogrom krzywd nieporównywalny z czymkolwiek.
Jednakże fanatyzmy religijne znów narzucają ekstremalne formy działań wyrządzając coraz więcej zła. Terroryzm, dehumanizacja życia, sabotowanie postępu wskazują, że religie ze swoimi totalitarystycznymi zapędami oraz ideologiami wrogimi ludzkości są na najlepszej drodze do outlaw.
Mord rytualny należy karać jak przestępstwo. Zniewalania umysłów winno się zakazać. Mafijne struktury zinstytucjonalizowanej religii zdelegalizować.
Może wówczas potomność wybaczy nam chwile słabości...tworzenia bałwanów.

Artur Pocieszko

***
 
[Niekatoliccy chrześcijanie są] w sytuacji głęboko niedoskonałej w porównaniu z tymi w Kościele [rzymskokatolickim], którzy mają pełnię środków do uzyskania zbawienia.
kard. Joseph Ratzinger
(z oświadczenia wydanego
wspólnie z papieżem Janem Pawłem II)

BACZNOŚĆ!
Zabobon idzie.

ARE YOU READY...
TO THINK?
PODAJ DALEJ!

                                             

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz