środa, 15 czerwca 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2424

Religia naucza niebezpiecznej bzdury, 
że śmierć to nie koniec. 
Richard Dawkins
---
Wiara jest wystarczająco skuteczna, by uodpornić ludzi przeciwko wszelkim apelom o współczucie, o przebaczenie, o przyzwoite ludzkie odruchy. Ona ich nawet uodparnia przeciwko strachowi, jeśli naprawdę wierzą, że śmierć męczeńska wyśle ich bezpośrednio do nieba.   
Richard Dawkins
***
 
Albo ten posąg z Kalifornii, o którym się teraz mówi, że płacze krwawymi łzami... Po co się martwić rzekomym płaczem gipsowego wizerunku, gdy tak wiele rzeczywistych ludzkich istot ma powody do płaczu.
Anna Quindlen
***
Skuteczność religii leży właśnie w tym, co nie jest racjonalne, filozoficzne czy wieczne; jej skuteczność leży w tym, co niewidzialne, oparte na cudach, niezwykłe. Zatem religia przyciąga tym więcej pobożności, im więcej wymaga wiary - to znaczy, im bardziej jest niewiarygodna dla świeckiego umysłu. 
Henri Frederic Amiel
***
 
Jeśli chodzi o doktrynę życia po śmierci, to północnoamerykański Indianin wie dokładnie tyle samo, co starożytny czy współczesny filozof.
Thomas Babington Macaulay
***
Pytanie za milion... dni odpustu zupełnego. Czy warto ufać facetom w halkach, kieckach i operetkowych kapeluszach, pracujących na rzecz Kkorporacji mającej w swoim ,,śmierciorysie" m.in. takie projekty, jak torturowanie ludzi w lochach i palenie ich na stosie  za poglądy niezgodne z jej własnymi (te zbrodnie nie ulegają przedawnieniu!),
tudzież unicestwianie umysłów dzieci narodzonych (jej największe sQrwysyństwo)...
|||||
|||
|
Brawo! Brawo!
Nic, tylko na odpustach za kasę pokazywać.
Dziś qrde też Go co rusz wzywają,
ale On jakoś Swojej Świętej Dupy nie rusza.
Może za ciężka?
To w końcu 500+ ton martwej wagi...
Cytowane na wstępie osoby niewątpliwie mają rozmaite życiorysy, ale NA PEWNO nie znajdzie się tam mordowania oponentów głoszących niewygodne dla nich poglądy czy łgania najmłodszym w żywe oczy. Są to ludzie intelektualnie UCZCIWI. Dlatego choćby z tego względu znacznie bardziej warto słuchać raczej ich niż wszelkich jadoustych świątobliwych oszustów, którzy mają mniej więcej takie kwalifikacje do majstrowania przy sferze intelektualno-duchowej, zwłaszcza bezbronnych najmłodszych, jak np. operator teksańskiej piły łańcuchowej do przeprowadzania zabiegów neurochirurgicznych.
                                            

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz