sobota, 21 listopada 2015

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2217

 
OWRZODZONY KRAJ
(...) 
Polska jest małą dupą, na której rośnie wrzód większy niż ona sama. Wypełnia ów szankier ropa o medycznej nazwie Kościół katolicki.

Stanowi on mieszaninę ciemnoty, zakłamania, zacofania, arogancji, obłudy, chciwości, głupoty, wsteczności, agresji, autorytaryzmu, egoizmu, dyletanctwa i żądzy władzy. Kościół wojuje ze swobodą i urodą życia ludzi. Dla wyznawców ma zakazy i nakazy. Poprzez prawo państwowe i wpływy narzuca je wszystkim. Pół ludzkości ma odgrywać role społecznie podrzędne i być maszynkami do przekazywania genów. Ogół ma widzieć moralność w kroczu, a kler chce regulować funkcjonowanie genitaliów i odbicie tego w nauczaniu i kulturze. W dobie informatyki egzorcyści gonią diabły. Dewoci blokują współczesną sztukę. Cokolwiek by mówić o PRL, ewoluowała ona, co prawda zygzakiem, od stalinizmu, jego zbrodni i zależności od ZSRR do Okrągłego Stołu. Postępem był Gomułka wobec Bieruta, Gierek wobec Gomułki, Jaruzelski wobec Gierka. Polski Kościół odbywa drogę w odwrotną stronę. Dajcie mu 100 lat, a podpali stosy i stodoły.

Wpływ Kościoła i jego nacjonalistycznych wypustek politycznych wykluczają rzeczywistą europejskość kraju. Wyznawcy smoka gender i zbrodni smoleńskiej nie stworzą innowacyjnej gospodarki, zgnoją naukę i wszelki postęp, także techniczny i społeczny. To gangrena.

(...) 
Reasumując:  
polski Kościół, czemuś rzymsko-katolicki, to dowód na trafność ateizmu. Gdyby Bóg istniał, już dawno zmieniłby personel.
Jerzy Urban

                                                                                       

2 komentarze:

  1. :)))Lubię spojrzenie okiem i wiedzą, p.U.:))trudno coś wcisnąć pomiędzy. Dzięki za notkę. Humorek się odblokował. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Urbana czytam od zawsze.Można się zżymać na mało wykwintne frazy,ale polszczyzny mogli by się od niego polskie ynteligenty.uczyć.Zresztą ważniejsze jest co pisze.Nadchodzą czasy,że tematów nie zabraknie.Czarne sotnie pod wodzą fioletowych i pisowskich pobożnych na pokaz prawdziwych,a nawet najprawdziwszych Polaków,takoż kwiat polskiej młodzieży gatunku "kibolis polonicum" są tego gwarantem.Ale ponoć musi być gorzej,żeby było lepiej.Pozdrawiam.BROKOZ.    OdpowiedzUsuń