czwartek, 16 kwietnia 2015

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1998

Ludzie o naiwnym rozumieniu świata, niezbyt dociekliwi i niezbyt wykształceni są dobrym materiałem na chrześcijan.
Michel de Montaigne
***
Jakże podłe i okrutne rzeczy 
ludzie czynią w imię miłości Boga.
Somerset Maugham
***
Nie. Proszę sobie wyobrazić, że wierzę w coś znacznie większego.
Artur Rubinstein
(odp. w wywiadzie na pyt.: ,,Czy wierzy pan w Boga?") 
***
Potrafię świetnie radzić sobie bez Boga tak w życiu, jak i w malarstwie, ale nie mogę, nawet jeśli cierpię, poradzić sobie bez czegoś, co jest większe ode mnie - mojego życia, zdolności tworzenia.
Vincent van Gogh
***
Nie mam żadnych związków z Bogiem i nigdy ich nie chciałem. Nie wierzę ani w przeznaczenie, ani w żadne nadrzędne byty: gdy rozbija się samolot i giną ludzie, to nie dlatego, że tak powiedziano w niebie.
Fernando Alonso
(spytany w wywiadzie o swoje związki z Bogiem)
***
Trudno jest powiedzieć ,,nie wierzę w Boga". Bardzo bym chciał wiedzieć, czy Bóg istnieje. Jednak jest mi bardzo trudno w to wszystko uwierzyć. Nie wiem. To jest sprawa prywatna i nie chcę o tym rozmawiać, ale mogę powiedzieć tyle: jeśli Bóg istnieje, to nie trzeba się żegnać czy modlić. Jeśli Bóg istnieje, to jest dostatecznie inteligentny, żeby robić to, co ważne, to, co właściwe.
Rafael Nadal
(Odp. na pyt.: ,,Czy wierzysz w Boga? 
Widujemy piłkarzy żegnających się. 
Ty tego nie robisz. A czy się modlisz?")
***
W wyniku empirycznej analizy i wielu rozważań doszedłem do wniosku, że ktoś się o mnie troszczy, śledzi wszystko, o czym myślę, wybacza mi, gdy robię mniej niż mi się wydaje, że powinienem robić. Daje mi siłę, by próbować osiągać więcej niż mi się wydaje, że jestem w stanie osiągnąć. Sądzę, że wie o wszystkim, co robię i myślę, i wciąż mnie kocha, i doszedłem do wniosku, po głębokim zastanowieniu się, że osobą, która ten cały zapis prowadzi JESTEM JA.
Adam Savage
***
Islandia ustanowiła rekord świata. ONZ zadała serię pytań ludziom z całego świata. Islandia wyróżniła się w jednym. Kiedy spytano nas, w co wierzymy, 90% odpowiedziało ,,w siebie". Wydaje mi się, że należę do tej grupy. Gdy mam problemy, to nie ma żadnego Boga czy Allaha, który by je rozwiązał. Muszę to zrobić sama.
Björk
***

Bóg, w którego na przykład wierzą nasi sąsiedzi jest w zasadzie niewidzialną osobą. Jest bogiem-stwórcą, który stworzył wszechświat po to, by ustanowić związek z jednym gatunkiem naczelnych - szczęściarze z nas! Ma on też niezliczone galaktyki, którymi powinien się zająć, a jest niezwykle zainteresowany tym, co my robimy, a szczególnie tym, co robimy, gdy jesteśmy nago.
Sam Harris

                                                                                          

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz