niedziela, 1 lutego 2015

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1924

W Sudanie sąd skazał kobietę [Meriam Yehya Ibrahim Ishag] na karę śmierci przez powieszenie, ponieważ  wyszła za mąż za chrześcijanina, czym automatycznie popełniła akt apostazji.

Amnesty International potępiła wyrok, wydany przez sędziego w Chartumie, jako ,,okropny i odrażający".

Miejscowe media donoszą, że wyrok na kobiecie, która jest w
ciąży, nie będzie wykonany w ciągu pierwszych dwóch lat po urodzeniu przez nią dziecka.

Większość sudańskiego społeczeństwa to muzułmanie, którzy podlegają prawu islamskiemu.

Jak donosi AFP, sędzia powiedział kobiecie - ,,Daliśmy pani trzy dni na wyrzeczenie się nowej wiary i powrót do islamu. Skazuję panią na karę śmierci przez powieszenie."

Zachodnie ambasady i organizacje praw człowieka zaapelowały do Sudanu o przestrzeganie prawa tej ciężarnej kobiety do wyboru religii.

Sędzia skazał też kobietę na 100 batów za stosunki pozamałżeńskie, ponieważ w świetle prawa islamskiego jej małżeństwo z chrześcijaninem jest nieważne. 

Ten wyrok
rzekomo ma być wykonany, gdy dojdzie ona do siebie po urodzeniu dziecka.

Jak donosi AFP, wcześniej podczas rozprawy rozmawiał z nią
przez pół godziny duchowny islamski. Następnie spokojnie powiedziała sędziemu: ,,Jestem chrześcijanką i nigdy nie popełniłam cudzołóstwa."
za BBC News,15/5/14
***
Widać wyraźnie jak postępową (XXI wiek zobowiązuje!) religią jest islam - nie wieszają ciężarnych kobiet (być może chodzi o zakaz przerywania ciąży), ani nawet nie wymierzają im batów przed rozwiązaniem. Jest to godne pochwały traktowanie po bożemu osób winnych popełnienia nawet najcięższych zbrodni przeciwko religii. Wieszanie zatem na islamie psów za jego barbarzyńskie podejście do wiernych płci żeńskiej jest niesprawiedliwe i obraża uczucia religijne wiernych płci męskiej.

Co innego ateizm, który oczywiście jest też religią (tak jak łysina jest fryzurą), ale trzeba dodać, że religią ekstremalną, zdziczałą, wynaturzoną i absolutnie bezwzględną w kwestiach wiary. Nie ma tu znaczenia, czy chodzi o kobietę, mężczyznę, dziecko czy starca; wiek, ciąża, stan zdrowia też nie grają najmniejszej roli, bo karą za apostazję, a także za przejście powiedzmy na deizm, panteizm, agnostycyzm, sceptycyzm, humanizm, racjonalizm (nie mówiąc o homoseksualizmie) itp. jest w każdym przypadku śmierć przez spalenie na stosie, obcięcie głowy maczetą przed kamerą HD, ukamienowanie, ukrzyżowanie lub powieszenie. Ponadto gdy mamy do czynienia z przejściem na judaizm, chrześcijaństwo czy islam, dodatkową karą jest konfiskata mienia rodziny konwertyty i oznakowanie wszystkich jego krewnych stosowną dużą literą wytatuowaną na czole. Takie podejście pokazuje, jak bestialską religią jest brak wiary we właściwych Jedynych Bogów i do jakich okrucieństw prowadzi poleganie wyłącznie na rozumie i ludzkiej przyzwoitości. Za wszelką cenę należy społeczeństwo, a zwłaszcza najmłodszych jego członków, bronić przed tą ohydną dewiacją. Prawda, panowie biskupi?

                                                                                      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz