sobota, 31 stycznia 2015

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1923

 NASZ WIEK XXI  
To infantylne tchórzostwo naszych czasów, które wymaga zewnętrznego wzorca, nadprzyrodzonego autorytetu...
Archibald MacLeish
***
RIJAD - W poniedziałek [12/12/2011] została ścięta kobieta saudyjska skazana za uprawianie czarów, co jest zakazane w ultrakonserwatywnym królestwie, powiedziało ministerstwo spraw wewnętrznych.

Amina bint Abdulhalim Nassar została stracona w północnej prowincji Jawf za ,,uprawianie czarnoksięstwa i magii", stwierdziło ministerstwo w oświadczeniu przekazanym państwowej agencji prasowej SPA.
(za agencją prasową AFP)
***
Dowody tej zbrodni z pewnością były niezbite, więc wymierzono sprawiedliwą karę, zgodną zresztą z postanowieniami prawa szariatu opartego na autorytecie Świętej Księgi islamu. Podobnie w czasach katolickiej św. Inkwizycji (o strażniczko czystości wiary - gdzie jesteś?!) nigdy nie skazywano heretyków i czarownic na stos bez sprawiedliwego procesu i niepodważalnych dowodów winy. Instytucje religijne zawsze w podobnych kwestiach były i są wzorem przejrzystości, rzetelności i uczciwości. Dowodem na to są w tutejszym sKkansenie np. szczegółowe do bólu, rejestrujące każdy przyznany Kkorporacji grosz i każdą piędź ziemi stenogramy z obrad świątobliwej Komisji Majątkowej. Właśnie za tę jej czyssstość intencji została ona przez 3,14erdolone megau3,14erdliwe państwo w trybie ultranatychmiastowym rozwiązana!

Jednocześnie nasuwa się pytanie. Dlaczego ta sama miłościwie nam panująca Kkorporacja zabobonu w stosunku do popełnianych współcześnie ciężkich przestępstw (jak np. te z programu TV pt. ,,Godzina duchów" czy jakoś tak) przeciwko świętej wierze nie stosuje się skrupulatnie do wskazań zapisanych w jej Świętej Księdze - Biblii, objawionym Słowie Bożym, czyli nieomylnym autorytecie? Wszak stoi tam jak wół, panie papieżu, panowie kardynałowie, biskupi, księża, bracia i siostry, że...
|||||
|||
|
 BIBLIA TYSIĄCLECIA 
 Stary Testament 
Ks. Kapłańska, rozdz. 20, w. 27
Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta 
będą wywoływać duchy albo wróżyć
będą ukarani śmiercią. 
Kamieniami zabijecie ich.  
 DO DZIEŁA WIĘC W IMIĘ BOŻE!  
Kamieni u nas dostatek. Dacie radę. 
Załatwiliście ateistę Łyszczyńskiego,
to tym bardziej załatwicie
tę brudną swołocz -
wszelka konkurencja won z branży!
Alleluja!

***
Gdyby dzisiaj ktoś stosował się do nauk Starego Testamentu, byłby przestępcą. Gdyby ściśle stosował się do nauk Nowego, byłby obłąkany.
Robert G. Ingersoll
***
Hm, ciekawe dlaczego.
                                                                                         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz