poniedziałek, 25 marca 2013

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1247

 UWAGA! 
 Ważna informacja dla 
 Ministerstwa Edukacji Narodowej 

Zbliża się (29-04-13) światowa premiera dokumentalnego filmu ,,The Unbelievers" (,,Niewierzący" - reż. Gus Holwerda, USA, 76 min.). Wydaje się, że warto byłoby pokazać go w szkołach, np. na lekcjach wychowawczych, etyki itp. (może nawet religii?) dla poszerzenia horyzontów umysłowych młodych ludzi. Przecież mamy już, dzięki Bogu!, XXI wiek, więc...
 NIE LĘKAJCIE SIĘ! 
|||||
|||
|
Realizatorzy filmu (z wytwórni Black Chalk - ang. Czarna Kreda) podążają po całym świecie za
prof. Richardem Dawkinsem 
(Jest on etologiem, biologiem specjalistą w dz. ewolucji; krytykiem kreacjonizmu i tzw. inteligentnego projektu; pisarzem, autorem m.in. książki ,,Bóg urojony", której wersja ang. rozeszła się w ponad 2 milionach egz. i została przetłumaczona na ponad 30 języków. Jest określany jako ,,najsławniejszy na świecie ateista". Założył Fundację Richarda Dawkinsa na Rzecz Rozumu i Nauki - RDFRS.)
 i
prof. Lawrencem Kraussem,
(Jest kosmologiem i fizykiem teoretycznym; profesorem fizyki na Uniwersytecie Stanowym Arizony; najbardziej znanym ze swojego wkładu do kosmologii: jako jeden z pierwszych zasugerował, że większość masy i energii wszechświata znajduje się w pustej przestrzeni - ta koncepcja znana jest dziś jako ciemna energia. Autor kilku bestselerowych książek, m.in. ,,Wszechświat z niczego".)

pokazując jak ci wybitni naukowcy mówią publicznie o ważności nauki i rozumu w nowoczesnym świecie, zachęcając innych do odrzucenia przestarzałego, motywowanego religijnie i politycznie podejścia do ważnych bieżących zagadnień. Ich credo: Wierz w naukę, nie w Boga.

Film zawiera też wywiady z celebrytami i innymi wpływowymi osobami (wspierającymi pracę wspomnianych mówców), takimi jak:
Ricky Gervais
Woody Allen
Cameron Diaz
Stephen Hawking
Sarah Silverman
Bill Pullman
Werner Herzog
Bill Maher
Stephen Colbert
Tim Minchin
Eddie Izzard
Ian McEwan
Adam Savage
Ayaan Hirsi-Ali
Penn Jilette
Sam Harris
 
Dan Dennett
 
Cormac McCarthy
James Randi
Paul Provenza
James Morrison
Michael Shermer
David Silverman
i wielu innych.

 SAPIENS NIHIL AFFIRMAT, 
 QUOD NON PROBAT 

                                                                                    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz