wtorek, 26 marca 2013

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1248

Co do chrześcijańskiej troski o prawdę, to wiara chrześcijańska ma się do wolności dociekań tak, jak mafia ma się do wolnej przedsiębiorczości. Chrześcijaństwo można prezentować jako oponenta w sferze idei rozważanych ze względu na ich wartość merytoryczną, ale to jest tylko kamuflaż. Tak jak w przypadku mafii, gdy chrześcijaństwo nie jest w stanie pokonać konkurencji za pomocą chwytów dozwolonych (co z góry wiadomo), to odwołuje się do prawa pięści. Przyjmij wiarę albo będziesz potępiony - ta jedna tylko doktryna biblijna wystarcza, by wykluczyć chrześcijaństwo z domeny rozumu.
George H. Smith
***
 BIBLIA TYSIĄCLECIA 
 Nowy Testament  
Ew. wg. św. Marka, rozdz. 16, w. 16

Kto uwierzy i przyjmie chrzest, 
będzie zbawiony; 
a kto nie uwierzy,  
będzie potępiony.

                                                                                            

8 komentarzy:

 1. Przyjmij wiarę albo będziesz potępiony - ta jedna tylko doktryna biblijna wystarcza, by wykluczyć chrześcijaństwo z domeny rozumu.

  Ta doktryna dotyczy wszystkich religii!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drogi Jerzy L., Najogólniej rzecz biorąc masz rację, ale jednak nie wszystkie religie tak zażarcie bronią swoich dogmatów, jak tzw. religie abrahamiczne. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić np. dżynizm (dalekowschodnia religia głosząca ,,do bólu" niestosowanie przemocy, która wpłynęła na idee M. Gandhiego) czy choćby buddyzm przystawiający do głowy niewierzącego lufę pistoletu wiecznego potępienia. Może się mylę... Pzdr

   Usuń
 2. Ale ta Święta Księga Chrześcijaństwa mówi w tym wersecie, że aby zostać chrześcijaninem, czyli przyjąć chrzest - należy najpierw uwierzyć.
  Trzeba być świadomym człowiekiem, poznać wiarę chrześcijańską, uwierzyć i dopiero wówczas przyjąć chrzest.
  Trzeba mieć więc przynajmniej kilkanaście lat.
  Heretycka sekta Krk sprzeciwia się swej Świętej Księdze i wciela przymusowo nieświadome, niczego nie rozumiejące, nie wierzące oczywiście niemowlęta do sekty.
  Wszystko dla władzy i pieniędzy, mamony i złotego cielca.
  RAmen.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pablito, Twój komentarz jest bardzo trafny, z małym zastrzeżeniem, że ten cytowany święty werset też stosuje ordynarny mafijny szantaż, bez względu na stopień świadomości osoby. Daje propozycję nie do odrzucenia nawet wszystkim tym, którzy po głębokim namyśle odrzucą przedstawione warunki.

   Oczywiście nie podlega kwestii, że zawłaszczanie przez Kkorporację zabobonu bezbronnych intelektualnie umysłów dzieci jest jej największą zbrodnią przeciwko ludzkości.

   Usuń
 3. Moj komentarz był w znaczeniu - "również", obok tego pierwszego sensu.
  To zastrzeżenie troszkę mi "zazgrzytało".

  Pablito - to jednak nie ja (ktoś z Wiki, z serialu ?)
  Ale - pozdrawiam Waldeczku(?)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) Ok, wszystko jasne, niemniej jednak szantaż pozostaje szantażem. Bez względu na to, jak długo będziesz się zastanawiał, MUSISZ uwierzyć, bo jak nie, to... Czyż nie mam racji? 2) Pablito jest tylko niewinnym zdrobnieniem od Pablo, bez żadnych ukrytych podtekstów czy podejrzanych intencji ;)

   Dzięki za komentarze i pozdrowienia, które odwzajemniam.

   Usuń
  2. "Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł" - rzekł były prezydent i sławny facecjonista Lech W.
   Kilka minut po wysłaniu repliki zdałem sobie sprawę, że masz, Valgodeską (ew. pardon), rację.
   Jak nie kręć d...w tyle.
   Musisz być płatnikiem sekty Krk!

   Myślę jednak, że te święte zapisy były różnie tłumaczone (najpierw za próby tłumaczenie ginęło się zresztą na stosie) i można je wentylować na wszystkie strony.

   Czy każdy złoczyńca, ohydny przestępca,gwałciciel jak protegowany JP2 - Marcial Maciel Degollado - będzie zbawiony?!
   A porządny, uczciwy człowiek, który w życiu nikogo nie skrzywdził a wszystkim pomagał, ale któremu nie dana była łaska wiary będzie smażył się w kotle ze smołą?
   "Oto tajemnica wiary".
   RAmen.

   Usuń
  3. To ew. pardon jest jak najbardziej na miejscu, bo Twoje ,,zdrobnienie" nie jest zbyt lekkostrawne. Pozostańmy więc może przy oryginalnych nickach. Reszta komentarza bez zarzutu, zwłaszcza 2 ostatnie akapity. Pzdr

   Usuń