poniedziałek, 5 lutego 2024

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 5210

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
RELIGIA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA
 
 UMYWALI ŁAPY RĘCE 
Mowa tu o szlachetnej instytucji Kościoła kat., którą powszechnie, acz NIESŁUSZNIE, posądza się o przeprowadzanie w przeszłości barbarzyńskich egzekucji, takich jak np. palenie na stosie podejrzanych o diabelskie praktyki kobiet i mężczyzn. Okazuje się, że to władza świecka była oprawcą, a Kościół zalecał miłosierdzie! Kto jednak nie może w to uwierzyć (czemu trudno się dziwić), niech przeczyta cytowane tu przekonujące świadectwo osoby znającej tę spolegliwą Kkorporację od podszewki (tj. sutanny).

---
W niedzielę rano gromadzili podsądnych, kler i ludność w jakimś wielkim kościele czy na publicznym placu i odczytywali wyroki. Tych, którzy nie odczuwali skruchy przekazywano potem władzom świeckim z zaleceniem zastosowania miłosierdzia (i jednoczesnym bezwzględnym zapewnieniem, od papieża, że jeśli ci mężczyźni i kobiety nie zostaną spaleni na stosie w ciągu pięciu dni, to dany sędzia albo książę zostanie ekskomunikowany i dane miasto albo królestwo znajdzie się pod działaniem przerażającej klątwy interdyktu). Następnie dominikańscy lub franciszkańscy agenci papieża umywali ręce, i dzisiejsi katoliccy apologeci domagają się od nas, byśmy zauważyli jacy byli czyści.
Joseph McCabe
Dzisiaj zresztą sutannowi też nie wykonują żadnych wyroków. Nie muszą, bo brudną robotę odwala będące na ich usługach ,,neutralne" światopoglądowo państwo, które zawsze gdy trzeba zastosuje uczynnie np. art. 196 prawa - nie Bożego, a STANOWIONEGO (jest ono wystarczająco dobre do tych celów), by przywalić każdemu, kto podpadnie... ,,Panu". W ten sposób umywają swoje świątobliwe brudne łapy, a historia zatacza (błędne) koło.

ARE YOU READY TO...
HELP BREAK
THE VICIOUS CIRCLE?
 PODAJ DALEJ! 
                                                   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz