piątek, 26 stycznia 2024

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 5201

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ 
RELIGIA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA
 
 DOBRA DEFINICJA OBŁĘDU 
Może warto wierzyć takim ludziom, jak cytowani poniżej, raczej niż obleśnym indywiduom, którzy noszą sukienki, idiotyczne nakrycia głowy, zakręcone laski, mają rozdwojone języki, prowadzą duchową, moralną i umysłową dywersję społeczeństwa, pasożytując jednocześnie na nim? Na pewno warto.
---
Wszystkie religie noszą znamiona tego, że pojawiły się w okresie intelektualnej niedojrzałości rasy ludzkiej, zanim jeszcze nauczyła się ona obowiązku mówienia prawdy. Ani jedna nie zobowiązuje swego Boga do bycia prawdomównym i zrozumiałym.
Fryderyk Nietzsche
***
 
Religia jest produktem ubocznym strachu. Przez większość historii ludzkości religia może i była złem koniecznym, ale dlaczego była większym złem niż to konieczne? Czyż zabijanie ludzi w imię Boże nie jest całkiem dobrą definicją obłędu?
sir Arthur C. Clarke
***
Religię można przyrównać do nerwicy wieku dziecięcego.
Zygmunt Freud
***
Jestem ateistą ... w ogóle nie rozumiem religii. Z pewnością obrażę wielu, gdy powiem, że uważam ją za wielki nonsens. 
Andy Rooney
***
Nienawidzę religii. 
Uważam ją za zaburzenie neurologiczne.
Bill Maher
***

Niektórzy z was mówią, że religia uszczęśliwia ludzi. Ale gaz rozweselający też. I wódka. Ja wierzę w rozum człowieka. Nie boję się o swoją duszę.
Clarence Seward Darrow
***
Religia ciągnie ludzi wstecz, idzie pod prąd nauki i postępu. Religia przytłacza ludzi strachem przed tym, co nadprzyrodzone. Zabrania ludziom śmiechu i nigdy nie pozwala im dokonywać własnego wyboru.  
Taslima Nasrin
***
Nie jestem osobą religijną. Uważam, że religia jest najgłupszą rzeczą pod słońcem. Jestem ateistą, ale ateizm nie ma wzięcia.
Kerry King
***
[...] Całkiem szczerze mówiąc, fakt, że religia wszędzie doświadcza tak mało zniewagi w porównaniu z tym, na co zasługuje mogę przypisać tylko niewiarygodnej tolerancji, powściągliwości i po prostu dobremu wychowaniu ateistów i zwolenników sekularyzmu. 

Zatem jeśli jesteście osobami religijnymi i myślicie o domaganiu się większego szacunku dla swoich przekonań, to spróbujcie proszę pamiętać, że wam i waszej religii okazuje się znacznie więcej szacunku, niż na to kiedykolwiek zasługiwaliście.
 

Wasza wiara to farsa! Wasz Bóg to farsa! Jest on tak absurdalny, że nawet wprawia w zażenowanie osoby, które w niego nie wierzą. A on i wy niczego jeszcze nie dowiedliście. Jak dotąd żaden dowód się nie pojawił i jest mało prawdopodobne, że się pojawi, co wszyscy doskonale wiemy, więc szacunek jest wykluczony. Możecie najwyżej liczyć na niedowierzanie z domieszką rozbawienia, ale tylko w dobre dni...
Pat Condell
***

Jestem całkowicie przekonany, że głównym źródłem nienawiści na świecie jest religia, zwłaszcza zinstytucjonalizowana religia... całkowicie przekonany. Uważam też, że powinno się ją traktować drwiąco, z nienawiścią i pogardą... I przyznaję sobie do tego prawo.
Christopher Hitchens
***
Uważam, że religia jest powodującą najgłębsze podziały i najbardziej niebezpieczną ideologią kiedykolwiek przez nas stworzoną. Co więcej, jest ona jedyną ideologią, którą systematycznie chroni się przed krytyką, zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzna. Można faktycznie krytykować poglądy osób na każdy temat, jednak krytyka ich poglądów na temat Boga pozostaje w sferze tabu. Uważam też, że płacimy nadzwyczajną cenę za utrzymywanie takiego stanu rzeczy.
Sam Harris
***
Religia jest wciąż przydatna w stadzie, bo jak nic innego pomaga w jego zdyscyplinowanym prowadzeniu się. Prymitywne ludzkie zwierzę jest beznadziejnie przesądne, a istnieją wszelkie biologiczne powody, dla których powinno takim być. Gdyby mu się odebrało jego chrześcijańskiego boga i świętych, to zaczęłoby wierzyć w coś innego...
H. P. Lovecraft
***
Religia prawdopodobnie jest drugim, po seksie, najstarszym źródłem zasobów, jakie ludzie mają do dyspozycji, gdy chcą poczuć odlot.  
Susan Sontag
***

Religia naucza niebezpiecznej bzdury, 
że śmierć to nie koniec. 
Richard Dawkins
***

W kwestii religii szczególnie wydaje się, że nadszedł czas, gdy obowiązkiem wszystkich tych, którzy będąc kwalifikowanymi z punktu widzenia wiedzy i po dojrzałym namyśle przekonani, że bieżące opinie są nie tylko fałszywe, ale też szkodliwe, jest uczynienie swojego sprzeciwu publicznym.
John Stuart Mill

ARE YOU READY TO...

SHOW RELIGION...

RESPECT?

 PODAJ DALEJ! 

                                                   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz