sobota, 29 lipca 2023

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 5020

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ 
RELIGIA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA
 
 ZAKLĘTY KRĄG 
Jeśli ktoś twierdzi, że dzięki kontaktowi z jakimiś urojonymi siłami nadprzyrodzonymi wie, co się będzie działo z człowiekiem w okresie B (życie po życiu), to dlaczego nie zająknie się nawet o tym, co się z tym samym człowiekiem  było działo przed jego poczęciem, czyli w okresie A (życie przed życiem)?
|||||
|||
|
Odpowiedź jest niezwykle prosta. Otóż każdy bez wyjątku ,,ekspert" od zaświatów - papież, astrolog, kardynał, czarownik, biskup, ajatollah, szarlatan, rabin, kapłan, prorok, ojciec, brat, klecha, kaznodzieja, katecheta, szaman, teolog etc. - ,,wie" dokładnie tyle samo w tych kwestiach, co przeciętny zjadacz chleba, czyli ABSOLUTNIE NIC

W czasie A z człowiekiem dzieje się to samo, co dzieje się z nim w czasie B, czyli ABSOLUTNIE NIC. Z prostej przyczyny - człowiek wtedy po prostu NIE ISTNIEJE. Tak samo jak jego strach, ból czy radość...

Urojone życie po życiu jakoś łatwiej w chorej wyobraźni ,,zaludnić" i ,,umeblować" niż życie przed życiem. W pierwszym przypadku jest ono oparte na zmodyfikowanym doświadczeniu życia doczesnego, natomiast w drugim takiego modelu nie ma. Stąd aniołki w niebie są uskrzydlonymi chłopaczkami, święci mają ludzką postać i nawet Najwyższy wygląda często jak wkurzony Lew Tołstoj czy Rasputin. Ale jednocześnie żaden jasnowidz nie opowiada o niematerialnych ezoterycznych potencjalnych istnieniach ludzkich, które np. stoją przy jakiejś tajemniczej kosmicznej ,,ruletce plemniko-jajowej" w nadziei na wygranie prawa do zostania ,,dzieckiem nienarodzonym" i na przejście z życia przed życiem do życia doczesnego. Powiedzmy, że  na spotkanie z Kklechą, który dziecko już narodzone wcieli szybko i sprawnie w poczet członków swojej Kkorporacji za pomocą specjalnych zaklęć i magicznego związku H2O - oksydanu, czyli tlenku wodoru... Na wieki wieków.

Oczywiście wpajanie ludziom (zwłaszcza bezbronnym intelektualnie dzieciom!) jakiejkolwiek religijnej trucizny - nie opartych na żadnym dowodzie ,,prawd" wiary o niebie, piekle, grzechu pierworodnym itp. - jest perfidną, oszukańczą manipulacją, którą powinno się  demaskować i bezwzględnie tępić jako jedną z najpodlejszych zbrodni przeciwko ludzkości. To tak, jak gdyby tym osobom regularnie, przez całe życie, w majestacie i z błogosławieństwem prawa stanowionego przymusowo wstrzykiwać do żył uzależniające twarde narkotyki. 

Kiedyś w normalnej przyszłości, gdy kodeks karny będzie już zawierał stosowny artykuł zakazujący uprawiania tego kretyńskiego, odczłowieczającego, barbarzyńskiego intelektualnie i moralnie procederu, będzie można zacząć rozmawiać o cywilizowanym społeczeństwie na miarę trzeciego tysiąclecia, bo zaklęty krąg zabobonu zostanie przerwany. Pozostaje pytanie - po ilu bezsensownie straconych pokoleniach to nastąpi?

O mój Jezu, 
przebacz nam nasze grzechy,
zachowaj nas
od
ognia piekielnego,
zaprowadź wszystkie dusze
do
nieba
i pomóż szczególnie tym,
którzy najbardziej potrzebują
Twojego miłosierdzia...
(fragm. Modlitwy różańcowej)
***
 
Nie żyłem przez miliony lat, zanim się urodziłem i nigdy nie stanowiło to dla mnie najmniejszej nawet niedogodności.
Mark Twain
***
Opowiadanie dzieciom pobożnych kłamstw jest zwyczajnie formą molestowania.
Daniel Dennett
***
Tak bardzo mocno staracie się dostać do nieba. Ale pozwólcie, że zapytam - czy naprawdę chcecie być w miejscu pełnym palantów?
Marilyn Manson

ARE YOU READY TO...
MEET THE ASSHOLES?
 PODAJ DALEJ! 
                                                   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz