wtorek, 24 stycznia 2023

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 4838

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ 
RELIGIA TO NIE LUDZIE,
TO IDEOLOGIA
 
 TRAGICZNY WYNALAZEK 
,,Bóg nakazuje Abrahamowi, by zabił syna Izaaka i w ten sposób dowiódł swojej wiary." Już samo to powinno wystarczyć dla pozbycia się z naszej świadomości idei Boga! .... Jeśli Bóg nie istnieje, a jestem przekonany, że tak jest, to nie można znaleźć się na Sądzie Ostatecznym i być sądzonym przez kogoś lub coś, co nie istnieje! .... Niepokojące jest to, że człowiek wynalazł Boga, a następnie został niewolnikiem swojego wynalazku.
José Saramago
To wszystko czym jest religia - jakąś zasadą, w którą się wierzy .... człowiek dokonał znacznie więcej cudów niż Bóg, którego wynalazł. Tragedią jest wynaleźć jakiegoś Boga, a później musieć go cierpieć jako Króla. 
Rod Steiger
---
Gdy masz jakiś święty tekst, który ci mówi jak świat powstał czy jaki związek istnieje między Bogiem w niebie i tobą, to w istocie jest ograniczana twoja ciekawość; twoja chęć poznania tajemnicy. Po prostu mówisz - ,,Cóż, to jest tajemnica." albo ,,To jest umysł Boga, nikt nie może go odczytać." czy ,,Niezbadane są wyroki Boga." To niszczy wszelkie uczucie zachwytu. Co więcej, jeśli chodzi o ateistów, to przyznaję im znacznie większe i żywsze poczucie zainteresowania i związku ze światem. Świadomość jego cudów, ale cudów, które są możliwe do odkrycia przez naszą ciekawość; pójście z rozkoszą o jeden krok dalej tropem dokonań kogoś innego... po prostu by odsłonić jeszcze jeden aspekt tej różnorodności, złożoności i piękna świata. Piękno świata ukryte w jego niezwykłości nie jest dla mnie oczywiste w islamie albo chrześcijaństwie czy innych znaczących religiach. Wydaje się, że psychicznie wiążą one ludziom ręce; krępują wolnego, swobodnie badającego prawdę ducha.
Ian McEwan
Świat będzie wspaniałym miejscem, 
gdy nikt nie będzie wierzył w Boga.
Philip Roth
ARE YOU READY TO...

Rzeczywisty podział ludzkości istnieje między tymi, którzy żyją w blasku światła i tymi, którzy żyją w mroku. Naszym celem musi być zmniejszenie liczby tych drugich i zwiększenie liczby tych pierwszych. To właśnie dlatego domagamy się edukacji i wiedzy.
Wiktor Hugo

GET OUT OF DARKNESS?
 PODAJ DALEJ! 
                                                 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz