środa, 8 maja 2019

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 3481

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
 BÓG? NIE, DZIĘKUJĘ. 
Takie podejście mają osoby cytowane w notce i setki milionów im podobnych na całym świecie, zajmujących się w życiu bardziej interesującymi i produktywnymi rzeczami niż płaszczenie się wobec jakiegoś Urojonego Niebieskiego Niebytu, poprzez wchodzenie bez mydła Jego bardzo rzeczywistym ziemskim agentom do odbytu. Paradoksalnie, mimo pogardy dla głupkowatych guseł, niewierząca, tj. myśląca część społeczeństwa jest zmuszona płacić haracz na utrzymanie perfidnej, pasożytniczej Kkorporacji, która wszystkie te gusła rozsiewa i przy wsparciu ,,neutralnego światopoglądowo" państwa obsrywa przestrzeń publiczną swoimi debilnymi memami.

Nie wierzę w Boga... Wierzę w Ala Pacino.
Javier Bardem
***
Ja, modlić się? Nigdy! Jestem ateistką.
Sarah Bernhardt
***
Jestem tak zaabsorbowana cudem istnienia ziemi i życia na niej, że nie jestem w stanie myśleć o niebie i aniołach. Moje doczesne życie jest wystarczająco wypełnione.
Pearl S. Buck
***
To wszystko czym jest religia - jakąś zasadą, w którą się wierzy .... człowiek dokonał znacznie więcej cudów niż Bóg, którego wynalazł. Tragedią jest wynaleźć jakiegoś Boga, a później musieć go cierpieć  jako Króla. 
Rod Steiger
***
 
[Niekatoliccy chrześcijanie są] w sytuacji głęboko niedoskonałej w porównaniu z tymi w Kościele [rzymskokatolickim], którzy mają pełnię środków do uzyskania zbawienia.
kard. Joseph Ratzinger
(z oświadczenia wydanego
wspólnie z papieżem Janem Pawłem II)

ARE YOU READY TO...

BACZNOŚĆ!
Zabobon idzie.
SAY THANKS,
BUT NO THANKS?
 PODAJ DALEJ! 
                                             

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz