wtorek, 7 maja 2019

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 3480

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
Cytowane w notce panie (szacunek) nie są, oględnie mówiąc, entuzjastkami religii. Ciekawe jak długo ten czy ów biskup albo inny świątobliwy krętacz utrzymałby się w bezpośredniej intelektualnej konfrontacji z takimi kobietami bez odwoływania się do teologicznych asów z rękawa, czyli argumentów z dupy. (Mówimy o czasach, gdy żelazny argument polegający na spaleniu bluźnierczyń/heretyczek na stosie nie jest już w takiej debacie dopuszczalny.)
 WSZY I LUDZIE 
Tylko ci, którzy całe życie spędzili pod ciemnymi chmurami mglistych, nieokreślonych lęków potrafią docenić radość wątpiącej duszy nagle narodzonej w królestwie rozumu i wolnej myśli. Czy więzy narzucone przez księdza są mniej krępujące niż więzy niewolnika tylko dlatego, że nie widzimy łańcuchów, trwałych blizn, jątrzących się ran, głębokiej degradacji wszystkich władz naszego wspaniałego umysłu?
Elizabeth Cady Stanton
***
Religia ciągnie ludzi wstecz, idzie pod prąd nauki i postępu. Religia przytłacza ludzi strachem przed tym, co nadprzyrodzone. Zabrania ludziom śmiechu i nigdy nie pozwala im dokonywać własnego wyboru.  
Taslima Nasrin


ARE YOU READY TO...
 
SEE THE LICE
LIGHT?

 PODAJ DALEJ! 
                                                 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz