czwartek, 14 lutego 2019

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 3398

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
 JAK SMRÓD PIERDNIĘCIA 
 
Chrześcijańskiego Boga można łatwo zobrazować jako praktycznie identycznego z wieloma bogami poprzednich cywilizacji. Bóg chrześcijański to trzygłowy potwór - okrutny, mściwy i kapryśny. Jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej o tym szalejącym, podobnym trzygłowej bestii bogu, wystarczy że spojrzy, jakiego kalibru są ludzie, którzy mu służą. Zawsze dzielą się oni na dwie kategorie: głupców i hipokrytów.
Thomas Jefferson
***
 
Bóg Starego Testamentu to chyba najbardziej nieprzyjemna postać w całej literaturze: jest zazdrosnym i dumnym z tego małostkowym, niesprawiedliwym, pamiętliwym, opętanym na punkcie władzy dziwakiem; mściwym, żądnym krwi zwolennikiem czystek etnicznych; nienawidzącym kobiet, homofobicznym, rasistowskim, dzieciobójczym, ludobójczym, synobójczym, nieznośnym, megalomańskim, sadomasochistycznym, kapryśnie złośliwym tyranem.

Richard Dawkins
***

Bóg, w którego na przykład wierzą nasi sąsiedzi jest w zasadzie niewidzialną osobą. Jest bogiem-stwórcą, który stworzył wszechświat po to, by ustanowić związek z jednym gatunkiem naczelnych - szczęściarze z nas! Ma on też niezliczone galaktyki, którymi powinien się zająć, a jest niezwykle zainteresowany tym, co my robimy, a szczególnie tym, co robimy, gdy jesteśmy nago.
Sam Harris
***
Gdy dorastałem, mówiono mi, że Bóg zadba o wszystko, a przecież nie zawsze tak to działa, więc gdy to tak nie działa, to mówią ci - cóż, taka jest wola boża... Wiele osób uważa religię za coś inspirującego, otwierającego nowe możliwości, ale ja osobiście uważam ją za coś ograniczającego, utrudniającego życie.
Brad Pitt
***

Pamiętam, że mama okłamywała mnie co do jednej rzeczy - mówiła, że istnieje jakiś bóg. Ale tak to jest, gdy się jest mamą z klasy robotniczej, wtedy Jezus jest jak darmowa opiekunka do dzieci.
Wiesz o co mi chodzi... Coś jakby, no wiesz, ona chce, żebyś był dobry i to jest najlepsze, co może dla ciebie zrobić. Nie miała wizji, że będę lekarzem czy prawnikiem, miała tylko nadzieję, że nie stratują mnie w czasie jakiejś zadymy w barze. Czyli najlepiej jak dziecko jest bogobojne, bo będzie wtedy grzeczne. To jest bardzo dobra zdroworozsądkowa zasada.

Wiesz, zacząłem chodzić do szkółki niedzielnej gdy miałem około 4 lat. Były tam wspaniałe nauki Jezusa... Kochałem Jezusa - był moim supermanem. Naprawdę był. Bóg to była magia, ale Jezus był po prostu człowiekiem. Tym, co uwielbiałem w Jezusie była jego dobroć i odwaga, i uważałem, że jest wyjątkowy. No tak, uważałem, że jest wspaniałym, wspaniałym facetem.
 
Gdy miałem osiem lat, przychodzi do mnie brat, musiał mieć wtedy jakieś dziewiętnaście, i pyta - co robisz? Odpowiadam - rysuję Jezusa. On na to - kim był Jezus? Mówię - synem bożym. On dalej - dlaczego wierzysz w boga? Wtedy włączyła się mama i stanowczo mówi - Bob... cicho bądź! Wtedy zauważyłem od razu, że ona ma coś do ukrycia, że nie mówi prawdy. I wiedziałem, odgadłem wszystko z ich gestów i ruchów, no i po godzinie byłem ateistą... Słowo daję.

Chciałbym, żeby istniał jakiś bóg, bo byłoby cudownie. Tak, z tego co słyszę, to on jest wspaniały, ale nie da się wierzyć w coś, w co się nie wierzy. Poza tym, jeśli jest jakiś bóg, to dlaczego zrobił ze mnie ateistę? To był jego pierwszy błąd... Okej, okej, jego pierwszy błąd to ten gadający wąż,
 
no ale...
Ricky Gervais
***
Ale nie da się ukryć, 
Pan Jezus jest obecny wszędzie
(tylko co z tą silną lewoskrętnością?)...
|||||
|||
|
Kochane dzieci!
Popatrzcie bacznie,
Czy oprócz Niego
Widać tu jeszcze kogoś ważnego,
Tyle że w prawo przekręconego?
(Wyjątkowo nie chodzi dzisiaj
O Pana Prezesa Najwyższego)

ARE YOU READY TO...

Pan Ksiądz też...

i nie tylko dzieci...
No i jeszcze ta 3,14Rdolona logika.
Wprowadźmy ją do szkół,
a ten Pan - jak Mu tam - Bóg
rozpłynie się w nicość,
jak smród pierdnięcia po sutym obiedzie.
***
Absurdem jest sądzić, że Bóg ma ludzkie pasje, w tym jedną z najpodlejszych ludzkich pasji - nienasycony apetyt na poklask.
David Hume
 ***

Bóg jest wszechmogący.
Bóg jest nieskończenie dobry.
Zło istnieje.
Jeśli Bóg istnieje, nie byłoby zła.
Bóg zatem nie istnieje.
Epikur

LOVE?
 PODAJ DALEJ! 
                                                

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz