piątek, 1 czerwca 2018

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 3140

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
 SIEWCY „POSTĘPU” 
czyli mała antologia
wielkiego _____stwa (wpisać właściwe)

 BIBLIA TYSIĄCLECIA 
 Nowy Testament 
Ew. wg św. Jana, rozdz. 15, w. 6
Ten, kto we Mnie nie trwa,
zostanie wyrzucony
jak winna latorośl
i uschnie.
 I zbiera się ją, 
 i wrzuca do ognia
 i płonie... 
***

(doktor Kościoła)

Chrześcijanin upaja się
śmiercią 
poganina, 
bo w ten sposób
wysławiany jest
sam
Chrystus. 
św. Bernard
***
 
Każdy, kto usiłuje interpretować Boga na swój własny sposób stojący w sprzeczności z dogmatem Kościoła, musi zostać bez litości spalony. 
Innocenty III
(nieomylny)
***

Kara śmierci jest koniecznym i efektywnym środkiem, by Kościół mógł osiągnąć swój cel, gdy buntownicy działają przeciwko niemu, a burzycieli wspólnoty Kościoła, zwłaszcza zatwardziałych heretyków i przywódców herezji nie można powstrzymać za pomocą żadnej innej kary przed ciągłym zakłócaniem porządku Kościoła i skłanianiem innych do wszelkiego rodzaju przestępstw .... Gdy oceni się, że perwersja jednego lub kilku może przynieść ruinę wielu jego [tj. Kościoła] dzieci, jest on zobowiązany skutecznie ją usunąć w taki sposób, że jeśli nie będzie innego środka zaradczego, by uratować jego członków, może on i musi tych podłych ludzi zgładzić.
Leon XIII
(nieomylny)
***

[Niekatoliccy chrześcijanie są] 
w sytuacji głęboko niedoskonałej 
w porównaniu z tymi w Kościele [rzymskokatolickim],  
którzy mają pełnię środków do uzyskania zbawienia.
kard. Joseph Ratzinger
(z oświadczenia wyd. wspólnie
z nieomylnym pap. Janem Pawłem II)
***
 
Problem żydowski będzie istniał tak długo, jak długo Żydzi pozostają. Jest faktem, że Żydzi walczą przeciwko Kościołowi katolickiemu, uparcie trwają w wolnomyślicielstwie i są awangardą bezbożności, bolszewizmu i działalności wywrotowej. ... Jest faktem, że Żydzi oszukują, pobierają procenty i są stręczycielami. Jest faktem, że religijny i etyczny wpływ młodzieży żydowskiej na młodzież polską jest negatywny.
August Hlond
(Fragm. listu pasterskiego.)
***
 
Będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię. 
Jarosław Kaczyński
---
Kościół przez bardzo wiele wieków akceptował karę śmierci. Nie wiem czy ktoś, kto był katolikiem, nawet zupełnie niedawno temu, i jest katolikiem dzisiaj, wtedy mógł uważać, że kara śmierci jest dopuszczalna, a dzisiaj nie(...).
Jarosław Kaczyński
---
Powtarzam to jeszcze raz –
że nie ma Polski bez Kościoła.
Jarosław Kaczyński

***
 
 profesor nauk teologicznych 
Jest Pan katolikiem od chwili chrztu, a zwolennikiem określonej partii od pewnego czasu. Partie i rządy przemijają, a słowo Boga trwa na wieki. ... słowo, którego aktualnie strzeże Kościół, którego Pan jest członkiem.
Ignacy Dec
(w liście otwartym do prezydenta RP 
Bronisława Komorowskiego, 
apelującym o nie podpisywanie
wcześniej przyjętej przez Sejm
ustawy o przeciwdziałaniu przemocy)
***
 
 (ks. dr hab., teolog, filozof; 
  wykładowca na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie) 

U ateisty łatwo następuje degradacja człowieczeństwa. To widać w głębokiej niemoralności ich życia.
Dariusz Oko
---
Ateizm jest nieusychającym źródłem ideologii. Kiedyś ateiści byli autorami takich ideologii jak marksizm, stalinizm, maoizm, nazizm. Teraz potrzebują nowej ideologii. I właśnie genderyzm jest taką nową ideologią, która jest równie groźna. Tamte ideologie prowadziły do największych zbrodni w skali świata. Najwięksi zbrodniarze świata to są ateiści.
Dariusz Oko
***

Powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji.
Beata Mateusiak-Pielucha
***

To ateiści muszą uszanować nasze wierzenia.
Beata Kempa
***

Czasem myślę, że ci wojujący niewierzący powinni płacić podatek na Kościół katolicki, bo oni tak naprawdę żyją nieustanną negacją tego, czym jest Kościół i Pan Bóg.
Henryk Hoser
***

 lekarz onkolog 

Takiego uprzedmiotowienia mężczyzny nie ma nigdzie. Oni o tym nie mówią, bo się wstydzą. Zapewne państwo wiecie, że aby oddać w gabinecie lekarskim czy obok swoje męskie komórki rozrodcze, czyli nasienie, trzeba po prostu zastosować wymuszony onanizm.
Bariera wstydu jest tak duża, że niektórym mężczyznom proponuje się oglądanie pornograficznych obrazów. Czy to jest miłość? Czy to jest poczęcie, o jakie nam chodzi? Czy w takich warunkach ma zostać poczęte życie? Czy w takich warunkach ma powstawać nowe życie, nowy człowiek?
 Dorota Czudowska
***

Masturbacja to przeciwny naturze występek; postać chuci tego samego rodzaju, co zoofilia i sodomia; przez sprowadzanie wytrysku nasienia bez kopulacji, jedynie dla cielesnej przyjemności, sprzyja grzechowi nieczystości... 
św. Tomasz z Akwinu
***
 
Ponieważ z boskiego ustanowienia nasienie służy rozmnażaniu się człowieka, nie wolno go na próżno wyrzucać z siebie ani niszczyć, ani marnować.
św. Klemens Aleksandryjski
***
 
Jak ja widzę faceta koło siebie, jak ja mam mówić ,,proszę pani"?. W jednej z audycji byliśmy w radiu, byliśmy razem i on mi udowadniał, że on jest, kobietą się czuje (...), naprawdę twarz boksera (...). To nie jest tak, że jak ktoś się nażre hormonów i sobie operacji trochę zrobi, to się stanie kobietą, kod genetyczny decyduje.
dr hab. Krystyna Pawłowicz
(wypowiedź na temat posłanki Anny Grodzkiej, 
która w r. 2010 przeszła operację zmiany płci)
***
 
Benedykt XVI zmagał się z o wiele większymi tematami niż pedofilia wśród duchownych. Dbał o to, żeby ludzie żyli zgodnie z przykazaniami bożymi. To jest o wiele ważniejsze zadanie niż ukrócenie sprawy pedofilskiej, która była na świecie, jest i będzie. Żadna siła nie powstrzyma człowieka od tego, żeby skorzystać z pewnych możliwości, jakie daje człowiekowi wolna wola i do czego pchają go namiętności. Przepraszam bardzo, świata nie zmienimy.
 Tadeusz Pieronek
---
Jednak jeśli ktoś ma tak ekstremalne poglądy i tak brutalnie je wyraża*, obrażając przy tym miliony ludzi, to opinia publiczna ma prawo nałożyć mu kaganiec.

Tadeusz Pieronek
(nie o biblijnym Bogu czy Jezusie,
a o ,,Nergalu" Darskim z zespołu Behemoth)
______________________________________________
* W r. 2007 na zamkniętym koncercie ,,Nergal" Darski podarł Biblię i rzucając jej strzępy na widownię powiedział - ,,żryjcie to gówno!".
***
 
Są tacy lekarze, którzy po pierwszym spojrzeniu na twarz dziecka wiedzą, że zostało poczęte z in vitro. Bo ma dodatkową bruzdę, która jest charakterystyczna właśnie dla pewnego zespołu wad genetycznych.
Franciszek Longchamps de Bérier
***
Działaniem szatana jest promowanie zakamuflowanej formy aborcji, jaką jest zapłodnienie w probówce in vitro.
Józef Michalik
 ***
 
Nie jest etyczne chcieć posiadać dzieci za wszelką cenę.
Józef Kloch
***
 (biskup, teolog, doktor i ojciec Kkościoła) 

Wszystkie choroby chrześcijan należy przypisać demonom; nękają one głównie świeżo ochrzczonych chrześcijan, zaiste, nawet niewinne nowo narodzone niemowlęta!
św. Augustyn
***

Choroba to jest konsekwencja grzechu pierworodnego.
Tadeusz Rydzyk
***

(jezuita, kardynał, arcybiskup Buenos Aires

Nie bądźmy naiwni, nie mówimy tu o prostej walce politycznej; to są destrukcyjne roszczenia przeciwne Bożemu planowi. Nie mówimy o zwykłym projekcie ustawy, a raczej o machinacjach Ojca Kłamstw, który usiłuje wprowadzić w błąd dzieci Boga.
kard. Jorge Mario Bergoglio
(na temat projektu ustawy
o legalizacji małżeństw tej samej płci)
---
 Adoptowanie przez homoseksualistów jest formą dyskryminowania dzieci.
kard. Jorge Mario Bergoglio
***

Jeśli znieważysz moją matkę - czy islam - możesz spodziewać się ciosu*.
Franciszek
 (nieomylny)
________________________________
* Komentarz, który w zasadzie jest kiepsko zawoalowanym (podobnie ten poniżej dot. sytuacji w Barcelonie) usprawiedliwieniem ataku islamskich morderców na siedzibę redakcji satyrycznego magazynu Charlie Hebdo. Ponadto zrównanie własnej matki z islamem (tu obowiązkowe WTF!?) jest wydawałoby się zabiegiem kompletnie chybionym, ale jednak gdy się zauważy, że wszystkie religie są w zasadzie po jednych pieniądzach (wyłudzonych), to widać klarowne przesłanie: każdy, kto nie chodzi wokół zabobonu na paluszkach ma przesrane (patrz Kkrajowy paragraf 196 dot. ,,obrazy uczuć religijnych"; wprawdzie to nie szariat, ale zawsze coś, więc w tym sensie Kkościół jest matką.).
***
  
Jednym z powodów ataków jest obrzydzenie niektórymi nurtami subkultury zachodniej, zwłaszcza rozwiązłości. Jeżeli mielibyśmy szukać najbardziej rozwiązłego miasta w Hiszpanii, to ja bym wskazywał na Barcelonę.
Henryk Zieliński
***
 
Kobieto, powinnaś po wsze czasy chodzić w łachmanach i żałobie, pojawiać się tylko jako grzesznica tonąca we łzach i pokutująca za grzech, który spowodował upadek ludzkości. Kobieto - jesteś bramą szatana. To ty deprawujesz tych, których sam szatan nie ośmiela się atakować.
Tertulian
***
Jestem zaledwie łajnem. Muszę prosić naszego Boga, żeby, gdy umrę, moje ciało rzucono na kupę gnoju ptakom i psom na żer ... Czyż nie powinienem życzyć sobie takiej kary za moje grzechy?
Ignacy Loyola

Święta prawda, Ignac! 
Święta prawda!

ARE YOU READY TO...
 
BLESS THEM ALL?
 PODAJ DALEJ! 
                                                 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz