wtorek, 29 maja 2018

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 3137

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
 PAN ZANIŻONY 
 I 
 OBRAŻONY 


Chodzi mianowicie o ,,drobną" nieścisłość - ok. 700-krotne(!) zaniżenie liczby mężczyzn ukatrupionych przez Pana (za karę, że zajrzeli do Jego Bardzo Ważnej Świętej Skrzyni). To mniej więcej tak, jak gdyby (w swoim nieco mniej spektakularnym obszarze działania) J. Owsiak podał, że zamiast, powiedzmy faktycznych 35 milionów, WOŚP zebrała marne 50 tysięcy PLN (co nawet nie pokryłoby średnio wysokiej nagrody członka obecnego rządu)!

Otóż w Biblii Tysiąclecia stoi, że Pan dał w czapę ledwie 70 kolesiom. W innych wersjach Pisma, że 50 tysiącom i 70, czyli ogółem 50070, co odrobinę zmienia postać rzeczy. Jako że BT jest oficjalnym Słowem Bożym polskiej filii Kkorporacji zabobonu, można założyć, że zaniżenie skali Bożego ludobójstwa jest działaniem celowym; eklezjastycznym przekrętem prowadzącym do perfidnego ukrycia prawdy o sile Pana. Nawet Wulgata (łacińska wersja Biblablablablii), na której oparte są teksty polskich przekładów mówi o 50070 pomordowanych. Ja na Jego miejscu bym się mega wQrwił, bo to jest potężna obraza Majestatu Wszechmogącego, nie mówiąc o uczuciach religijnych osób wierzących w Jego potęgę!

Bardzo podobnie ta szemrana Kkorporacja działa w innych dziedzinach. Wszystko, począwszy od danych o faktycznej liczbie sutannowych pedofilów i pijaków, po jej finanse i inne operacje na styku z państwem jest podawane z dokładnością zbliżoną do powyższej, tj. modyfikowaną w odpowiednią stronę współczynnikiem ~700.

Oto rzeczony fragment Słowa Bożego (Słów Bożych)...
|||||
|||
|
 Stary Testament 
1 Ks. Samuela, Rozdz. 6, w. 19

 BIBLIA TYSIĄCLECIA 
Synowie Jechoniasza nie uczestniczyli jednak w radości, jaka była udziałem ludzi z Bet-Szemesz, gdy przyszli zobaczyć Arkę Pańską. Dlatego zabił On siedemdziesięciu ludzi spośród nich. Lud zasmucił się, ponieważ Pan dotknął ich wielką plagą.
---
 BIBLIA WARSZAWSKA 
Pan wytracił spośród mężów Bet-Szemesz pięćdziesiąt tysięcy siedemdziesięciu mężów za to, że zaglądali do Skrzyni Pańskiej. I odprawił lud żałobne obrzędy, że Pan tak wielki zadał mu cios.
---
 BIBLIA WARSZAWSKO-PRASKA 
Jahwe pokarał mieszkańców Bet-Szemesz dlatego, że przypatrywali się arce Jahwe. Zagładzie uległo pięćdziesiąt tysięcy siedemdziesięciu ludzi. Smutek wielki ogarnął wszystkich ludzi z powodu nieszczęścia, jakie zesłał na nich Jahwe.
---
 BIBLIA GDAŃSKA 
Ale pobił Pan niektóre z mężów Betsemitskich, przeto iż zaglądali w skrzynię Pańską, i pobił z ludu pięćdziesiąt tysięcy i siedmdziesiąt mężów; i płakał lud, przeto że Pan lud wielką porażką poraził.
---
 WULGATA 
percussit autem de viris bethsamitibus eo quod vidissent arcam Domini et percussit de populo septuaginta viros et quinquaginta milia plebis luxitque populus quod percussisset Dominus plebem plaga magna
***
Oczywiście nie widzę tu problemu z istotą rzeczy, tj. szlachtowaniem ludzi jak świnie za w3,14Rdalanie nosa (ryja) w nie swoje sprawy (tzn. do Skrzyni Pańskiej). Zero pobłażania dla rozjuszonego chamstwa!

PAN jak mniemam rozumie Pana 
i
motywy Jego działania.


P.S.
Ale przecież jest jeszcze...
 V 
Nie zabijaj.
Aj, aj, aj!

Ok, ok, ale to mało istotny szczegół. Zresztą teologiczno-naukowa szafa pomieści każdą liczbę szkieletów wyprodukowanych przez Pana. Na przykład był potop - ludobójstwo (+zwierzobójstwo) na skalę globalną - i jakoś poszło, więc wspomniane tu 50 tysi to mały pikuś. Potem w imieniu tegoż Pana zapłonęły stosy i polała się krew. No ale wiadomo przecież, że co wolno Wojewodzie...

Tymczasem dla maluczkich najważniejsza jest obrona ludności nienarodzonej przed aborcyjną hekatombą, prawda panie Efzero? Niech więc Nieskończenie Dobry Ojciec prowadzi nas do cudownego intelektualnego Kkraju, gdzie nie obowiązują żadne lewacko-ateistyczne reguły logicznego, racjonalnego rozumowania, kolory są uwolnione: czarne jest białe, białe jest czarne, a znaczenie słów wraz z rzeczywistością jest swobodnie zmieniane w zależności od potrzeby chwili. Alleluja!
ARE YOU READY TO...
AND
RECOGNIZE REALITY?
 PODAJ DALEJ! 
                                                      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz