czwartek, 30 listopada 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2957

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
 INSTYNKT OSZUSTA 
Jednym z największych problemów Kościoła jest jego instynkt ukrywania prawdy i chronienia siebie .... Przesłanie do osób, które skrzywdzono brzmi - wy nie liczycie się tak bardzo, jak publiczny wizerunek naszej instytucji.
Catherine Deveney
***
Tam gdzie Kościół i państwo są zwyczajowo ze sobą skojarzone, naturalną jest rzeczą, że nawet umysły dużego kalibru będą podświadomie postrzegały religię jako nieco tylko subtelniejszy tryb nadzoru. 
James R. Lowell
***
Niewielu znam chrześcijan tak przekonanych do splendoru komnat w domu ich Ojca, by odczuwać zadowolenie, gdy ich przyjaciele są wzywani do tej posiadłości.... Żarliwe Kościoła ,,pragnienie odejścia i bycia z Chrystusem" też nigdy nie wyleczyło go choćby z tego jednego zwyczaju ogłaszania żałoby po każdej osobie wezwanej do takiego odejścia.  
John Ruskin
***
Najlepsza rada, jakiej mogę udzielić każdemu, kto chce wychować szczęśliwe, psychicznie zdrowe dziecko brzmi - trzymać je możliwie najdalej od kościoła.
Frank Zappa
---
Dzieci są łatwowierne - zaufają każdemu. Szkoła jest wystarczająco zła, ale gdy przyprowadzisz dziecko gdzieś w pobliże kościoła, szukasz nieszczęścia.
Frank Zappa

ARE YOU READY TO...
LOOK FOR TROUBLE?
Kościoły wzniesione w imię Boga
będą niedługo nagrobkami ku jego pamięci.
Lemuel K. Washburn

 PODAJ DALEJ! 
                                                     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz