sobota, 11 listopada 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2938

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
 RAŻĄCE ZANIECHANIE 
Ofiary zbrodni katyńskiej miały na zawsze zniknąć w bezimiennych „dołach śmierci”, zapomniane przez ludzi, historię i Pana Boga.

Ale Pan Bóg to wszystko widział, Polacy to jednak pamiętali, a i historia w końcu się upomniała.
Bronisław Maria Komorowski
***
Tak oto jeden pan - Pan Prezydent - oficjalnie ogłosił jako fakt, że inny pan - Pan Bóg - był naocznym świadkiem zbrodni katyńskiej

W związku z tym nasuwa się kilka pytań. Po pierwsze: Skąd Pan Prezydent wie, że Pan Bóg wszystko widział? Po drugie: Jeśli przyjąć, że tak faktycznie było, to dlaczego Pan Bóg, jako osobnik wszechmogący, nie interweniował wcześniej, by zapobiec tej ohydnej zbrodni? Po trzecie: Czy nie należałoby pociągnąć tegoż Pana Boga do odpowiedzialności za rażące zaniechanie?

Wreszcie po czwarte i najpoważniejsze: Czy dziś, w trzecim już dzięki Bogu Latającemu Potworowi Spaghetti tysiącleciu, nie nadszedł czas, by prezydentem zostawała osoba w pełni intelektualnie dojrzała, która jako głowa świeckiego państwa nie będzie obrażała racjonalnie myślącej części społeczeństwa publicznym wygłaszaniem (także przecież w jej imieniu!) niebotycznie żenujących farmazonów?

 Nulla scabies scabiosior superstitione 
 
(Żaden parch nie jest bardziej parszywy niż zabobon.)

ARE YOU READY TO...
PUT UP WITH
THIS STATE IDIOCY?
 PODAJ DALEJ! 
                                                   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz