piątek, 10 listopada 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2937

SPIESZMY SIĘ UCZYĆ LUDZI
TAK SZYBKO GŁUPIEJĄ
 KRÓTKI POST O... 
 RÓŻNYCH ODCIENIACH 
 ZABIJANIA 
Tudzież o spętanej tolerancji religijnej i nędzy przyzwoitego umiaru. Cytowane tu myśli jednego z możliwych ,,dream teamów", czy to razem, czy osobno zawierają więcej prawdy niż np. całe pokrętne ,,nauczanie" mafijnej Kkorporacji od początku jej istnienia. Nieprzeczytanie ich może prowadzić do poważnego niedotlenienienia intelektu, a w konsekwencji do jego atrofii, jak to ma miejsce w przypadku zaczadzonych zabobonem ,,głęboko wierzących" zwolenników pisdokracji. 
---
Zabijasz jednego człowieka - jesteś mordercą; 
zabijasz milion ludzi - zdobywcą; 
zabijasz ich wszystkich - Bogiem.
Jean Rostand
***
Tolerancja religijna rozwinęła się w większym stopniu jako konsekwencja niezdolności różnych religii do narzucenia sobie wzajemnie swoich dogmatów, niż jako konsekwencja pokory duchowej w dążeniu do zrozumienia rzeczy pierwszych i ostatnich.
Sidney Hook
***
Dzisiejszy przyzwoity umiar będzie najmarniejszym spośród jutrzejszych ludzkich zachowań. W czasach hiszpańskiej inkwizycji rozsądnym i wyważonym poglądem był ten, wedle którego nie powinno się palić zbyt wielu heretyków; skrajny i nierozsądny pogląd oczywiście domagał się, by nie palono ich w ogóle. 
Maurycy Maeterlinck

ARE YOU READY TO...
 
Każdy, kto usiłuje interpretować Boga na swój własny sposób, stojący w sprzeczności z dogmatem Kościoła, musi zostać bez litości spalony.
Innocenty III
PUT OUT THE FLAMES
OR...

doktor Kościoła
Chrześcijanin upaja się śmiercią poganina, 
bo w ten sposób wysławiany jest sam Chrystus.
św. Bernard


FEED THEM?
 PODAJ DALEJ! 
                                              

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz