piątek, 4 sierpnia 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2839

 ZAWRACANIE DU...SZY
 czyli 
 TĘPE ZAMROCZENIE 
|||||
|||
|
 BIBLIA TYSIĄCLECIA 
 Stary Testament 
Ks. Koheleta, rozdz. 3, ww. 19-21
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt, bo wszystko jest marnością. Wszystko idzie na jedno miejsce: powstało wszystko z prochu i wszystko do prochu znów wraca. Któż pozna, czy siła życiowa synów ludzkich idzie w górę, a siła życiowa zwierząt zstępuje w dół, do ziemi?
***
Jestem beznadziejnym przypadkiem materialisty. Dusza dla mnie to nic innego, jak szereg czynności organizmu plus własne przyzwyczajenia; plus nabyte przyzwyczajenia, wspomnienia i doznania organizmu. Uważam, że gdy nie żyję, to nie żyję. Uważam, że gdy umrę, to będę tak samo unicestwiony, jak ten ostatnio przez ciebie czy mnie rozgnieciony komar.
Jack London
***
Postrzegam mózg jako komputer, który przestanie działać, gdy jego komponenty zawiodą. Nie ma nieba czy życia pozagrobowego dla zepsutych komputerów; to bajka dla ludzi, którzy boją się ciemności.
Stephen Hawking
***
Teiści twierdzą, że bóg istnieje; ateiści - nie. Religijni fanatycy często rzucają wyzwanie ateistom, by udowodnili, że boga nie ma; ale to mija się z istotą rzeczy. Ateiści twierdzą, że istnienia boga nie udowodniono, a nie, że mu zaprzeczono. W każdym razie ciężar dowodu spoczywa na tym, kto wysuwa twierdzenie.

Jeśli ktoś utrzymuje, że wynalazł urządzenie antygrawitacyjne, to nie należy do innych osób dowodzenie, że takie urządzenie nie istnieje. Wierzący musi przedstawić argumenty. Każda inna osoba ma słuszne powody, by nie wierzyć, dopóki nie zostanie przedstawiony przekonujący dowód.    

Niektórzy ateiści uważają, że taka argumentacja jest bez sensu, dopóki termin ,,bóg" nie zostanie uczyniony zrozumiałym. Słowa takie, jak ,,dusza" i ,,nadprzyrodzony" nie mają desygnatów w rzeczywistości, a koncepty takie, jak ,,wszechwiedzący" i ,,wszechmogący" są sprzeczne same w sobie. Po co wdawać się w dyskusję o niezrozumiałych pojęciach?
Dan Barker
***
Nie ma smutniejszego widoku w świecie intelektu niż widok człowieka posiadającego prawdziwie wielki potencjał umysłowy, a trwoniącego czas i szacunek do samego siebie na próby zmiany zabobonu w coś wyglądającego rozsądnie, poprzez wyjaśnianie jego niedorzeczności w nielogiczny sposób, i zamiast kroczyć z dostojeństwem człowieka rozumnego, słania się w tępym zamroczeniu wywołanym oparami mistycyzmu.
Bronson C. Keeler
(A Short History of the Bible, 1881)

ARE YOU READY TO...
 
KEEP
BULLSHITTING YOURSELF?
 PODAJ DALEJ! 

                                              

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz