sobota, 24 czerwca 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2798

 MORDA W KUBEŁ? 
Esencją chrześcijaństwa jest opowiedziana nam historia o rajskim ogrodzie. Owoc, który był zakazany znajdował się na drzewie wiedzy. Podtekst brzmi - ,,Całe cierpienie, które odczuwasz jest skutkiem tego, że chciałeś się dowiedzieć o co chodzi. Byłbyś teraz w  rajskim ogrodzie, gdybyś wtedy był wsadził swoją pieprzoną mordę w kubeł i nie zadawał żadnych pytań".
Frank Zappa

***

Żaden człowiek, który kiedykolwiek żył nie wie więcej o przyszłym życiu ... niż wy i ja; cała religia rozwinęła się z krętactwa, strachu, chciwości, wyobraźni i poezji.
Edgar Allan Poe

***
Człowiek tworzy bogów na swój obraz nie tylko pod względem formy, lecz także pod względem trybu życia.
Arystoteles

***
Chrześcijaństwo przyjęło za rzecz pewną metafizyczny system pochodzący od kilku istniejących już  i wzajemnie wykluczających się systemów.
Aldous Huxley

***
Twierdzi się, że moralny ateista byłby potworem wykraczającym poza możliwości stwórcze natury. Odpowiadam, że żyjący cnotliwie ateista nie budzi zdziwienia większego niż chrześcijanin w zapamiętaniu popełniający zbrodnie! Skoro wierzymy w drugi rodzaj potwora, to dlaczego kwestionować pierwszy?
 Pierre Bayle

***
A ludzie mimo wszystko wciąż jakieś 3,14Rdolone pytania zadają...
|||||
|||
|
1. Kościół wie bardzo dokładnie, co się dzieje z człowiekiem po śmierci, ale nigdy nie mówi, co się dzieje przed poczęciem człowieka (tj. przed wniknięciem plemnika do komórki jajowej); skąd założenie, że każdy embrion (także nieodwracalnie genetycznie uszkodzony) ,,chce" zostać dzieckiem narodzonym i wegetow... żyć?

2. Czy dzieci urodzone dzięki metodzie in vitro są tak samo kochane (nawet miłowane) przez Ojca Wszechmogącego, jak te spłodzone na Jego modłę?

3. Czy ksiądz-pedofil używający prezerwatywy podczas gwałtu na dziecku popełnia grzech ciężki?

4. Czy słowa megawQRwionego Pana (Księga Ozeasza 13:16) - ,,jej niemowlęta będą roztrzaskane o skałę, a jej brzemienne rozprute"  - świadczą o tym, że przerywanie ciąży jest w uzasadnionych przypadkach dopuszczalne i uzasadnione?

5. Czy każdy, bez względu na czyny popełnione za życia, może uzyskać odpuszczenie grzechów i wizę do raju przez ,,przyjęcie Chrystusa" na łożu śmierci, tak jak to miało miejsce w przypadku taktycznie ochrzczonego last minute Konstantyna - pierwszego chrześcijańskiego cesarza rzymskiego - który wcześniej grzeszył na maksa (m.in. wydając rozkaz zabicia swojego syna Crispusa i jego macochy Fausty)?

6. Dlaczego Stalin i komuniści byli przez Kkościół ekskomunikowani, a Hitler i naziści nie (oprócz Josepha Goebbelsa, którego ekskomunikowano za wołającą o pomstę do nieba zbrodnię... poślubienia protestantki, nie mylić z prostytutką, bo ta byłaby całkowicie dla Kkorporacji do zaakceptowania)?

7. Po jaką ciężką cholerę Bóg podczas tworzenia wszechświata, ,,widząc, że światłość jest dobra" stworzył ciemność i wypełnił przestrzeń w 95 procentach ciemną materią i ciemną energią?

8. Czy dla setek cytowanych na tym blogu wybitnych osób, takich jak Epikur, Lukrecjusz, Celsus, Hypatia, Wolter, David Hume, Thomas Paine, Fryderyk Nietzsche, Tomasz A. Edison, Bertrand Russell, Lucy Stone, Elizabeth Cady Stanton, Madalyn Murray O'Hair, Henry Louis Mencken, Richard Feynman, Artur Rubinstein, Richard Dawkins, Annie Dillard, Christopher Hitchens, Margherita Hack, Barbara Stanosz i inni jest za ich ,,niewłaściwe" poglądy przewidziany wieczny pobyt w piekle?

9. Czy kościół i Pan popierają naukowe badania genetyczne mające na celu systematyczne przedłużanie życia, aż do zapewnienia ludziom nieśmiertelności, co uwolniłoby ich raz na zawsze od strachu przed piekłem, ale i też puściło kler z torbami?

10. Dlaczego okres 1000-letniego (V - XV w.) ,,rozkwitu chrześcijaństwa" po upadku pogańskiego cesarstwa rzymskiego nazywa się mrokami średniowiecza (ang. the Dark Ages - dosł. ,,ciemne wieki")?

ARE YOU READY TO...
ANSWER?
 PODAJ DALEJ! 
                                              

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz