środa, 31 maja 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2774

 JUŻ CUCHNIE! 
Pisarz, który  w 1729 r. został osądzony i skazany - WTF!? - na areszt domowy (pozostał w nim do końca życia) za wyrażanie w swoich utworach wątpliwości co do zmartwychwstania i innych opisanych w Biblii cudów. WTF!!!???
Sąd był zdecydowanie zbyt pobłażliwy.
Za taką obrzydliwość
należała się jednak czapa.  
Jak ten sqrwysyn śmiał
podawać w wątpliwość
objawione Nieomylne Słowo Pana!
 np.
 BIBLIA TYSIĄCLECIA 
 Nowy Testament  

Ew. wg św. Marka, rozdz. 7, ww. 33-35
On wziął go na bok, osobno od tłumu, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka; a spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: «Effatha», to znaczy: Otwórz się! Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić.
 Ew. wg św. Marka, rozdz. 8, ww. 22-26
Tam przyprowadzili Mu niewidomego i prosili, żeby się go dotknął. On ujął niewidomego za rękę i wyprowadził go poza wieś. Zwilżył mu oczy śliną, położył na niego ręce i zapytał: «Czy widzisz co?»  A gdy przejrzał,  powiedział: «Widzę ludzi, bo gdy chodzą, dostrzegam ich niby drzewa». Potem znowu położył ręce na jego oczy. I przejrzał [on] zupełnie, i został uzdrowiony; wszystko widział teraz jasno i wyraźnie.
 Ew. wg św. Jana, rozdz.11, ww. 39-44
Siostra zmarłego [Łazarza], Marta, rzekła do Niego: Panie, już cuchnie. Leży bowiem od czterech dni w grobie.... [Jezus] zawołał donośnym głosem: Łazarzu, wyjdź na zewnątrz! I wyszedł zmarły, mając nogi i ręce powiązane opaskami, a twarz jego była zawinięta chustą. Rzekł do nich Jezus: Rozwiążcie go i pozwólcie mu chodzić.
Dziś, w trzecim tysiącleciu - czasach szalejącej nowoczesności, której odbiciem jest m.in. postępowy art. 196 k.k. - nikomu o zdrowych zmysłach do głowy by nie przyszło wątpić w te czy inne cuda. Przecież katolicka mikrobiologia molekularna na podstawie specjalnych saKkrotestów oficjalnie uznała uzdrowicielską moc Jego boskiej śliny i innych wydzielin ciała. Zresztą prawdziwość cudów potwierdzają też ludzie godni najwyższego zaufania - kościelni duszpasterze (księża, biskupi, kardynałowie i papa F0, będący następcą św. Piotrka, który z kolei był i jest kumplem samego (sztuk)Mistrza)! Im przecież nie sposób nie wierzyć. Są też prezentowane tu autentyczne fotografie potwierdzające prawdziwość opisywanych w św. Książce tamtejszych zdarzeń (np. w ewangeliach wg św. Janka, Marka, Darka, Jarka, Edka, Mietka i innych). Jakich jeszcze dowodów trzeba!?
|||||
|||
|
Aaaa
Pan Jezus
posmaruje moje chore migdałki tym,
co wyciągnie ze Swojej św. Dudy
i cudownie je wyleczy.
 
Jeśli poświęcenie się prawdzie jest znakiem rozpoznawczym moralności, to nie ma większej, szlachetniejszej, bardziej heroicznej formy poświęcenia niż działanie człowieka, który bierze odpowiedzialność za myślenie... Rzekomy skrót do wiedzy, jakim jest wiara to tylko krótkie spięcie prowadzące do zniszczenia umysłu.
Ayn Rand

ARE YOU READY TO...
KEEP COUNTING?
 
Oto metafory
religijnego zderzenia umysłu
z ,,tajemnicami" świata wiary...
 PODAJ DALEJ! 
                                                

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz