niedziela, 28 maja 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2771

 ZADAĆ TO PYTANIE!
 (ASAP) 
...publicznie i zażądać od tych po3,14Rdolonych świętojebliwych złamasów udzielenia jasnej, logicznej, jednoznacznej odpowiedzi.
 
Wiele osób uważa wiarę w koniec świata i ideę, że prawdopodobnie za życia obecnego pokolenia Jezus zstąpi z chmury i dokona zbawienia, za przekonanie skrajne, ale tak nie jest. 

22% Amerykanów twierdzi, że są pewni, iż Jezus powróci na ziemię sądzić żywych i umarłych gdzieś w przeciągu najbliższych 50 lat. Dalszych 22% uważa, że to prawdopodobnie nastąpi. Zatem mamy 44% wyborców, którzy są w zasadzie przekonani, że powróci jeszcze za ich życia. 

Czyli gdy się bliżej przyjrzeć takiemu przekonaniu i temu, co za nim stoi, to okazuje się, że jest ono całkowicie rozbieżne z planowaniem bezpiecznego rozwoju na przyszłość. Jest rozbieżne, jeśli chodzi o unikanie globalnego konfliktu, ponieważ w świetle tych proroctw, globalny konflikt jest w istocie zapowiedzią powrotu Jezusa. 

Nie jest przesadą twierdzenie, że istnieje znaczący odsetek amerykańskich wyborców, którzy, gdyby dzisiaj włączyli telewizor i zobaczyli grzyb atomowy nad Jerozolimą, to uznaliby, że niesie on coś dobrego... 

Wiara zabija dyskusję. Gdy ktoś mówi, że życie jest święte, że Bóg daje życie i że ludzie nie mogą tu się wtrącać, to kończy tym samym rozmowę. Nie można poglądu takiego kogoś kwestionować i traktować go tak, jak gdyby swoją etykę wywodził z ,,Iliady" czy ,,Odysei", a uważam, że powinniśmy móc tak postąpić. 

Gdy prezydent Stanów Zjednoczonych mówi: ,,Planuję mianować zdroworozsądkowych sędziów, którzy wiedzą, że nasze prawa wywodzą się od Boga.", to uważam, że ktoś z korpusu prasowego przy Białym Domu powinien wstać i zapytać: ,,Czym takie podejście różniłoby się od tego, że zamierza pan mianować zdroworozsądkowych sędziów, którzy wiedzą, iż nasze prawa wywodzą się od Zeusa?" Jest to wyraźnie impertynenckie pytanie, ale jednocześnie całkowicie sensowne.
Sam Harris

ARE YOU READY TO...

W imię Boga Wszechmogącego! My, Naród Polski, składając Bożej Opatrzności dziękczynienie za dar niepodległości, pomni naszych ponad tysiącletnich dziejów związanych z chrześcijaństwem, wdzięczni poprzednim pokoleniom za ich wytrwałą pracę, poświęcenie i ofiary dla Polski, zrzuciwszy jarzmo obcej przemocy i komunizmu, zobowiązani do zachowania i umocnienia niepodległego Państwa Polskiego, pragnąc Rzeczypospolitej silnej prawdą, uczciwością i sprawiedliwością, naszą wolność i odpowiedzialność za los współczesnych i przyszłych pokoleń Narodu wyrażamy na kartach tej Konstytucji, która jest najwyższym prawem dla Rzeczypospolitej.
Preambuła konstytucji
w projekcie ultrakatolickiej partii PiS

ASK SUCH A QUESTION?

Którego Qria Mać Boga Wszechmogącego?
?
Czy może
Rooga,
Kooxa,
Kope Tiatie Caca,
Pangoola,
Takhara
Chita,
Oguna,
Chalchiuhtlicua,
Freyra,
Arrernta
albo
(...)
WTF!?

 PODAJ DALEJ! 
                                                

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz