poniedziałek, 1 maja 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2744

 ZBYTNIA AROGANCJA 
Nie dość, że jest skrajnym okrucieństwem prześladowanie w tym krótkim życiu tych, którzy nie myślą tak jak my, to nie wiem, czy nie byłoby zbytnią arogancją ogłaszanie też wiecznego ich potępienia.
Wolter
***
Nie pochwalam tego co mówisz, 
ale będę bronić do upadłego, 
byś miał prawo to mówić.
Evelyn Beatrice Hall
(powyższe słowa błędnie  przypisywane Wolterowi
są faktycznie parafrazą jego wypowiedzi,
pochodzącą z biografii filozofa jej autorstwa)
***
Poniżej podaję  interesujący przykład podejścia opartego na nieco innej zasadzie. Otóż katolicka strona ,,Opoka" w dziale czytelnia zamieszcza zastrzeżenie następującej treści:
Nie będą zamieszczane wypowiedzi niezwiązane z tematem, posługujące się językiem nieparlamentarnym, obraźliwe, bluźniercze, zawierające pomówienia oraz propagujące poglądy wprost niezgodne z nauczaniem Kościoła. Oznacza to, że jeśli np. ktoś napisze "a buddyzm twierdzi, że ..." lub "uważam, że...", nie będzie problemu z zamieszczeniem. Jeśli natomiast wpisze "Przecież to oczywiste, Jezus nie był Bogiem", może być pewny, że jego wypowiedź nie zostanie zamieszczona.
---
Jeśli chodzi o niniejszy blog, to pewne ograniczenia (zdroworozsądkowe, istniejące wśród normalnych, cywilizowanych ludzi) też obowiązują. Niemniej jednak wypowiedzi ,,bluźniercze", np. twierdzące, że Albertowi Einsteinowi teorię względności objawił Duch Święty czy że Bertrand Russell co wieczór odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia albo wreszcie, że Richard Dawkins (m.in. autor sławnej książki ,,Samolubny gen", gdzie jako pierwszy podał popularną dziś koncepcję rozprzestrzeniania się w społeczeństwie idei, zachowania lub stylu, zwaną pod ukutą przez niego nazwą ,,mem"), który jest krypto-katolikiem, cichaczem chodzi do kościoła, spowiada się, po kryjomu ochrzcił swoją córkę itp., jak najbardziej będą publikowane.

Co więcej, można też propagować tu treści wprost sprzeczne z poglądami nauki na dzisiejszy świat: np. jeśli ktoś napisze ,,Przecież to oczywiste, ziemia jest płaska", może być pewny, że jego wypowiedź zostanie zamieszczona. Można nawet otwarcie twierdzić, że cuda to fakty, że anioły buszują wśród nas, że diabeł w najlepsze harcuje sobie po świecie, a czarownice odbierają krowom mleko itd. Nie lękajcie się, żadna z tych wypowiedzi nie będzie cenzurowana. Przecież to oczywiste - żyjemy w wolnym, pluralistycznym kraju, co oznacza, że każdy bez wyjątku ma prawo robić z siebie durnia i wystawiać się na powszechne pośmiewisko.
ARE YOU READY TO...
DOBRA ZMIANA
ALLELUJA I DO PRZODU!

MAKE A FOOL OF YOURSELF?
 PODAJ DALEJ! 
                                                

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz