sobota, 29 kwietnia 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2742

 MODLITWA O PAŁER 
Nieśmiertelny Ojcze, 
proszę Cię 
o pogromienie
sił Zła - Szatana 
i jego zwolenników.
Najlepszy Tatusiu, 
daj nam moc i pragnienie 
do przezwyciężania
naszych słabości 
i złych skłonności. 
Broń mnie od wpadania 
w matnię pułapek
sprytnie zastawionych

przez złego ducha. 
Naucz mnie dobrej, 
skutecznej modlitwy, 
która ujarzmia
siły nieczyste.
(...)
(fragm. ,,Nowenny do Boga Ojca")
He, he, he...
dopóki Kkorporacyjni oszuści 
są po mojej stronie,
możesz mi skoczyć 
i się pobujać,
Najlepszy Tatusiu
(zresztą ten z Torunia 
jest o niebo lepszy od Ciebie).
---
A z trzeciej strony
ta  3,14Rdolona logika...
Jeśli On jest nieskończenie dobry, to z jakiego powodu mielibyśmy się Go bać? Jeśli jest nieskończenie mądry, to dlaczego mielibyśmy wątpić o naszej przyszłości? Jeśli jest wszędzie, to dlaczego wznosić Mu świątynie? Jeśli jest sprawiedliwy, to skąd obawy, że będzie karał stworzenia, które napełnił słabościami? Jeśli łaska wszystko załatwia, to jaki miałby powód, by cokolwiek im wynagradzać? Jeśli jest wszechmogący, to jak można Go obrazić; jak można Mu się przeciwstawić? Jeśli jest rozsądny, to jak może być zły na ślepców, którym dał swobodę bycia nierozsądnymi? Jeśli jest nieugięty, to jakim prawem udajemy, że skłaniamy Go, by zmieniał swoje wyroki? Jeśli jest niepojęty, to po co się Nim zajmować? JEŚLI PRZEMÓWIŁ, TO DLACZEGO WSZECHŚWIAT NIE JEST PRZEKONANY? Jeśli wiedza o Bogu jest najniezbędniejsza, to dlaczego nie jest to wyraźnie widoczne i absolutnie oczywiste?
Percy Bysshe Shelley
---
zenjk  27 marca 2015 11:20
apropos mimo, że nie apropos:
wymyślili kiedyś cwaniaczki DOGMAT O NIEOMYLNOŚCI papieża (w kwestiach wiary oczywiście, tylko że te kwestie wiary obejmują płaską ziemię) - ile trzeba mieć bezczelności (jako instytucja), by coś takiego wymyślić - ale to dla katolików przecież: skoro już tyle bredni łyknęli to jedna brednia więcej nie robi różnicy
 
np. na bungee...
ARE YOU READY TO...


Z księżmi i papieżami nie jest w porządku to, że zamiast być apostołami i świętymi, są szarlatanami, którzy mówią wiem, zamiast uczę się, a modlą się o łatwowierność i bezwład, podczas gdy mądrzy ludzie modlą się o sceptycyzm i aktywność.
G. B. Shaw
***
 (były pastor kongregacjonalistyczny) 
Wolna myśl jest obserwacją, eksperymentem, dowodem - nic ponad nią. Odrzuca ona zatem  wszelki autorytet - autorytet książki, kościoła, papieża, filozofii, a nawet kongresu naukowego. Nauka sama w sobie nie jest autorytetem, ale wpływem - stałym kojarzeniem faktów z rozumem nie po to, by nakazywać, lecz po to, by wykazywać.
Samuel P. Putnam
---
Nie jest niewolnictwem podporządkowanie się rzeczywistości, niewolnictwem natomiast jest wiara w kłamstwo tylko dlatego, że jest atrakcyjne.
Samuel P. Putnam
---
Ostatnim przesądem ludzkiego umysłu jest to, że religia sama w sobie jest rzeczą dobrą, aczkolwiek istotnie może być ona wolna od dogmatu. Uważam jednak, że uczucia religijne, jako uczucia, są złe i cywilizowany człowiek nie ma z nimi nic wspólnego .... [Gdy] cień religii zniknął na zawsze .... poczułem, że uwolniłem się od choroby.
Samuel P. Putnam
 ***

Duchowny prawie nigdy nie może sobie pozwolić na spojrzenie faktom prosto w oczy. Jego zawodem jest popieranie jednej strony; nie jest zatem w jego przypadku możliwe obiektywne badanie drugiej.
Samuel Butler

RECOVER FROM
THIS DISEASE?

 PODAJ DALEJ! 
                                             

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz