niedziela, 19 marca 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2701

 SYNONIM HABILITOWANY 
 
(pierwszy z prawej;
wyhabilitowany, jak podaje Wikipedia,
 nazajutrz po Sylwestrze 1991 r.)
Kiedy zaczynałem być ojcem, to zastanawiałem się, jak św. Józef wychował Pana Jezusa. To był dla mnie taki szczególny wzorzec. Już wtedy zastanawiałem, jak św. Józef to zrobił, że wychował człowieka tej klasy. Chłopcy lubią się bawić rzeczami twardymi, które trzeba poskładać albo rozebrać, a dziewczynki lubią się bawić rzeczami miękkimi, które trzeba przytulić. I to jest tak oczywista różnica. Mężczyzna w ogóle ewolucyjnie został tak ukształtowany, żeby zajmował się sprawami strategicznymi. Ponadto mężczyźni dużo racjonalniej myślą, i to nie jest dyskryminujące, tak jest po prostu.
Jan Tadeusz Duda
***
Istotnie, jak ten św. Józek
(pierwszy z prawej),
 
ojciec teoretyczny
- ,,mianowany" -
wychował Pana Jezusa,
na człowieka tej klasy?
Nic dodać, nic ująć...
|||||
|||
|
 BIBLIA TYSIĄCLECI
 Nowy Testament 

Ew. wg św. Łukasza, rozdz. 14, w. 26
Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto siebie samego, nie może być moim uczniem.
---
Ew. wg św. Jana, rozdz. 8, w. 24
Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM, pomrzecie w grzechach swoich
---
Ew. wg św. Jana, rozdz. 8, w. 44
[do Żydów:] Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. 
---
Ew. wg św. Jana, rozdz. 15, w. 6
Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie. 
---
Ew. wg św. Mateusza, rozdz. 10, ww. 34-35
Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową...
---
Ew. wg św. Marka, rozdz. 11, ww. 12-14
Nazajutrz, gdy wyszli oni z Betanii, uczuł głód. A widząc z daleka drzewo figowe, okryte liśćmi, podszedł ku niemu zobaczyć, czy nie znajdzie czegoś na nim. Lecz przyszedłszy bliżej, nie znalazł nic prócz  liści, gdyż nie był to czas na figi. Wtedy rzekł do drzewa: «Niech nikt nigdy nie je owocu z ciebie!»
---
Ew. wg św. Marka, rozdz. 5, w. 13
I pozwolił im. Tak duchy nieczyste wyszły i weszły w świnie. A trzoda około dwutysięczna ruszyła pędem po  urwistym zboczu do jeziora. I potonęły w jeziorze. 
---
Ew. wg św. Mateusza, rozdz. 8, w. 21-22
Ktoś inny spośród uczniów rzekł do Niego: Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca!  Lecz Jezus mu odpowiedział: Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych! 
---
Ew. wg św. Marka, rozdz. 16, w. 15-16
I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. [w piekle]
---
Ew. wg św. Mateusza, rozdz. 15, ww. 22-27
A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: «Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida!  Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha». Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to  podeszli Jego uczniowie i prosili Go: «Odpraw ją, bo krzyczy za nami!» Lecz On odpowiedział: «Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela». A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: «Panie, dopomóż mi!» On jednak odparł: «Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom». A ona odrzekła: «Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów». Wtedy Jezus jej odpowiedział: «O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz!» Od tej chwili jej córka była zdrowa.
|||||
|||
|
Czy sądzicie, że to było uprzejme? Czy było to godne Boga? Co byście pomyśleli o lekarzu, do którego przyszłaby zrozpaczona kobieta i powiedziała - ,,Doktorze, bardzo proszę o zbadanie mojej córki, bo jest poważnie chora, straciła zmysły, a jest jedynym dzieckiem jakie posiadam!"? Co byście pomyśleli, gdyby ten lekarz z początku w ogóle nie reagował, a później, gdyby padła mu ona do stóp i wyraziła swój podziw dla niego, usłyszałaby, że on nie trawi czasu na leczenie psów? Chcielibyście mieć takiego lekarza rodzinnego? Czy sądzicie, że gdyby nawet to dziecko wyleczył, to uczyniłby rzecz szlachetną? Czy dołączenie zniewagi do wyświadczonej przysługi jest dowodem nieskazitelności charakteru? Czy sądzicie, że człowiek, który byłby w stanie tak upokorzyć zasmuconą matkę ma doskonały charakter, jest idealnym Bogiem?
Helen H. Gardener
***
Ponadto...

niemiecki ksiądz, prof. teologii,
czołowa postać protestanckiej reformacji

Dziewczynki zaczynają
mówić
i
chodzić
wcześniej niż chłopcy, 
bo
chwasty zawsze rosną szybciej
niż
rośliny pożyteczne. 
Marcin Luter
***

ojciec Kościoła

Ponieważ to, co owłosione jest z natury bardziej suche i cieplejsze niż to, co nagie, przeto jest bardziej owłosionym i temperamentnym mężczyzna od kobiety; niewykastrowane od wykastrowanego; dojrzałe od niedojrzałego.
św. Klemens z Aleksandrii
***

Był jednym z najwybitniejszych myślicieli w dziejach chrześcijaństwa. Święty Kościoła katolickiego; jeden z doktorów Kościoła, który nauczając przekazywał owoce swej kontemplacji (łac. contemplata aliis tradere).

Jeśli chodzi o naturę jednostki, to kobieta jest ułomna i niedorozwinięta, jako że aktywna siła męskiego nasienia dąży do płodzenia doskonałej postaci płci męskiej, podczas gdy spłodzenie kobiety wynika z mankamentów tej aktywnej siły.
 św. Tomasz z Akwinu

To nie jest dyskryminujące, tak po prostu jest.

PiS
Ale z tymi twardymi i miękkimi rzeczami
bywa jednak inaczej
niż sugeruje pan ojciec profesor,
informatyk zastosowany.
Czasami dziewczynki
lubią się pobawić twardymi,
a chłopcy miękkimi rzeczami...

Swoją drogą ciekawe,
nad czym zastanawiał się 
chłopiec Andy,


kiedy zaczynał być synem-prezydentem
(niektórzy twierdzą, 
że prezydentem teoretycznym).
Może nad tym, jak w lesie znalazło się
stworzonko o tajemniczym
i intrygującym imieniu
,,ruchadełko"?
Ciekawe też, czym się wtedy bawił.
Czyżby twardym długopisem?
ARE YOU READY TO...
DUREŃ
bałwan, baran, barani łeb, barania głowa, bezmózgowiec, bęcwał, błazen, boże cielę, cap, cep, ciemna masa, ciemniak, ciołek, cymbał, cymbałek, czub, debil, gamoń, głąb, głupek, głupi, głupie cielę, głupiec, głupol, idiota, imbecyl, kapuściana głowa, kapuściany łeb, kiep, kołek, kretyn, kurzy móżdżek, marynowane cielę, matoł, matołek, młot, muł, osioł, oszołom, ośla głowa, ośli łeb, pacan, pajac, palant, patafian, pomyleniec, pomylony, półgłówek, półgłupek, przygłup, przygłupek, ptasi móżdżek, pusta głowa, pusty łeb, szajbus, świr, świrnięty, świrus, tępa głowa, tępak, tępota, tępy łeb, tłuk, tłumok, trep, tuman, wał, wariat, wolnomyśliciel, zakuta pała, zakuty łeb, ciemny żłób, półwariat, psychiczny, psychol, kretynek, kołtun, pusty mózg, cielę, gnój, kanalia, kundel, łachudra, łajza, sobaka, szuja, świnia, ciamajda, ciapa, ciapciak, ciemięga, cztery litery, ecie-pecie, faja, fajtłapa, fujara, gamajda, gapa, jeleń, kaleka życiowa, kapcan, lebiega, łamaga, niedojda, niedorajda, niemota, nieudacznik, niezguła, noga, oferma, ofiara losu, patałach, platfus, popapraniec, safanduła, sierota, ślamazara, trąba, wypierdek, abderyta, bamber, bencwał, bezmózgi, bezrozumny, burak, burek, cepowaty, cham, chomąt, ciećwierz, ciemny, cienias, ciężko myślący, ciućmok, ciumrok, ćwierćinteligent, durny, fiksat, frajer, gamoniowaty, gapowaty, gbur, głąb kapuściany, głąbowaty, głupiutki, głupkowaty, głuptak, głuptas, grzmot, ignorant, jajogłowy, laik, matołowaty, młotek, młotowaty, niegramotny, nieinteligentny, nielotny, niemądry, nierozgarnięty, nierozumny, nieuk, ociężały, ograniczony, poplątaniec, prostak, przygłupi, pustak, tępy jak noga stołowa, tuk, tumanowaty, warchoł, wsioch, wsiok, ciul, naiwny człowiek, którego za mało tłukli, ćwok, durnota, durnowaty, dzieciak, fajansiarz, frajer-pompka, głupi klarnet, głupiec, głuptasek, hochsztapler, łajdak, małpa, naiwniaczek, naiwniak, niedołęga, niemrawiec, niezdara, niezgraba, nowicjusz, ofiara, oszust, porąbaniec, prawiczek, przymuł, tłumoczek, bezmózg, buc, cioł, cudak, dziwoląg, farmazon, furiat, bałamut, barania kapuściana głowa, ciura, golem, hebes, maniak, narwaniec, niedorozwój, opętaniec, opętany, osoba anormalna, postrzeleniec, szaleniec, wałkoń, durniacha, lolek, łatwowierny, naiwny,  żłób
LOOK FOR
MORE SYNONYMS?
 PODAJ DALEJ! 
                                                

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz