środa, 15 marca 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2697

Możemy zdefiniować ,,wiarę" jako niezachwiane przekonanie o prawdziwości czegoś, co nie jest oparte na dowodzie. Gdzie istnieje dowód, nikt nie mówi o ,,wierze". Nie mówimy o wierze, że dwa i dwa jest cztery albo, że ziemia jest okrągła. Mówimy o wierze tylko wtedy, gdy pragniemy zastąpić dowód emocjami.
Bertrand Russell 
---
Najbardziej zażarte kontrowersje dotyczą rzeczy, na które nie ma dobrych dowodów w żadną stronę. Prześladowania są stosowane w teologii, nie w arytmetyce.
 Bertrand Russell
---
Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Z uwagi na głupotę większości rodzaju ludzkiego można z dużym prawdopodobieństwem oczekiwać, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej niemądre niż sensowne. Gdyby ludzie pragnęli bardziej własnego szczęścia niż nieszczęścia innych, moglibyśmy niebawem mieć raj na ziemi. U nas reputację luminarzy moralności mają ludzie, którzy wyrzekają się zwykłych przyjemności i odbijają to sobie za pomocą utrudniana życia swoim bliźnim. Im bardziej intensywna była religijność danego okresu historii, im głębsza wiara w dogmat, tym większe było okrucieństwo i tym gorszy ogólny stan rzeczy.
Bertrand Russell
***

Religia nie zasługuje na szacunek, ponieważ a) - nie ma do zaoferowania szacunku i b) - nie ma do zaoferowania żadnych dowodów. Prawdę mówiąc, dowód nie jest mile widziany, bo usuwa potrzebę wierzenia, a to oznaczałoby marnowanie tej fałszywej cnoty. Wiara jest jedną z trzech fałszywych cnót; pozostałymi są pobożność i bogobojność.
Pat Condell
***
Religia ma u swoich podstaw pewne idee, które nazywa świętymi, uświęconymi czy jakoś tak. Znaczenie tego jest następujące. Oto mamy idę czy wyobrażenie, o którym nie wolno mówić źle; po prostu nie wolno. Dlaczego nie? Bo nie.
Douglas Adams
***
Gdyby w wypowiedzi Douglasa Adamsa zmienić początkowe słowo ,,Religia" na frazę ,,Prawa i sprawiedliwa ideologia", a po ,,Bo" wstawić ,,qrwa!", to otrzymalibyśmy opis mentalności agresywnej polit-religijnej sekty, takiego ot stada wyposzczonych szczurków 
z Wielkim Małym Szczurem na czele,
żerujących na młodej i wciąż nieokrzepłej demokracji, zostawiających swoje cuchnące toksyczne odchody na instytucjach państwa, konstytucji i innych aktach prawnych. No cóż, wszystko to z woli, tudzież w imieniu tzw. ,,narodu", czyli w 38-milionowym kraju na mocy głosów 5,5 miliona wyborców spośród 30 milionów uprawnionych, których połowa poszła na wybory. Oczywiście wieczna chwała też tym przedstawicielom reszty narodu, którzy mogli byli, ale nie ruszyli dupy, żeby zagłosować (najlepsza trutka na PiSzczury).

ARE YOU READY TO...
Trwać w gniewie na kogoś
to jak pić truciznę
i mieć nadzieję,
że ten ktoś umrze.
Nelson Mandela
 
DRINK MORE POISON...

AND...
 BIBLIA TYSIĄCLECIA 
Stary Testament
Ks. Przysłów
 27:1 
Nie chwal się dniem jutrzejszym,
bo nie wiesz,
co dzień ci przyniesie.
Niech inny cię chwali -
nie twe własne usta,
ktoś obcy -
nie własne twe wargi.
Ciężki jest kamień
i piasek nie lekki,
gniew głupiego cięższy od obu.

KEEP WINNING?
 
Nie wstyd urodzić się głupcem,
wstyd tylko głupcem umierać.
Erich Maria Remarque

 PODAJ DALEJ! 
                                           

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz