wtorek, 14 marca 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2696

 UNITED STATES OF ABSURD 

W okresie 1982 - 2012 Instytut Gallupa 11 razy zadał Amerykanom poniższe pytanie:

Które z następujących stwierdzeń jest najbliższe twojemu poglądowi na pochodzenie i rozwój człowieka?

1. Ludzie rozwijali się przez miliony lat z mniej zaawansowanych form życia, ale Bóg sterował tym procesem.

2. Ludzie rozwijali się przez miliony lat z mniej zaawansowanych form życia, ale Bóg nie brał udziału w tym procesie.

3. Bóg stworzył ludzi mniej więcej w ich obecnej postaci kiedyś w ciągu ostatnich 10 000 lat.

Oto zestawienie wyników badań w formie wykresu
Innymi słowy, ok. 146 milionów (3,5 x ludność Polski) mieszkańców jedynego ponoć dzisiaj światowego supermocarstwa wierzy, że Bóg ich stworzył tak jak stoją ca 2000 lat po tym, jak w starożytnym Iraku i Egipcie zaczęto warzyć piwo, a także w to, że ludzie żyli na świecie obok dinozaurów i ujeżdżali je (z powodzeniem)! 
Darwin ze swoimi marnymi 15 procentami fanów cieniutko tu przędzie (chociaż to i tak ok. 47 milionów luda). Swoją drogą ciekawe jak wyniki podobnych badań wyglądałyby w nadwiślańskim sKkansenie.
 
Dlaczego oszołomstwo made in USA ma znaczenie tutaj, w centrum Europy*? Ano dlatego, że te 146 milionów to też wyborcy prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki** - najbardziej wpływowego polityka na świecie, który może zdrowo namieszać na skalę globalną, tak jak to przez całe dwie kadencje czynił kumpel Wszechmogącego George W. Bush czy wcześniej jego papcio-przyjemniaczek. To nie są żarty (prawo z dupy Boskie stoi przecież ponad prawem stanowionym demokratycznie), bo tacy faceci decydują o tym, czy np. nacisnąć ,,czerwony guzik". Jeśli głos urojonego Stwórcy - który jak wiadomo z opornymi się nie 3,14Rdoli - i książki Jego autorstwa są dla kogoś ważniejsze niż głos rozsądku czy rozprawy naukowe, to...

 LĘKAJ SIĘ KTO MOŻE! 
_____________________________________
*Jak wykazał niedawny sondaż, im bardziej mgliste pojęcie Amerykanów o położeniu geograficznym danego kraju, np.  Ukrainy, tym bardziej zdecydowane ich poparcie dla koncepcji militarnej interwencji w nim. Z pewnością spory odsetek zwolenników takiej polityki to osobnicy zawzięcie wierzący we wszystkie biblijne baśnie, z tą o gadającym ośle włącznie.

**Podczas jednej z telewizyjnych przedwyborczych debat kandydatów na prezydenta (2012) padło pytanie: który z panów nie wierzy w ewolucję? Z bodajże dwunastu rękę podniosło aż trzech (25%)! 

Teraz szybki skok do r. 2017. Okazuje się, że niewiele się zmieniło w poruszanych kwestiach. Otóż np. Ben Carson, członek Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, emerytowany neurochirurg i republikański kandydat na prezydenta w wyborach 2016, a obecnie minister budownictwa w gabinecie prezydenta Chwytacza Cipy ma ,,prywatną teorię" powstania piramid egipskich. Uważa mianowicie, że nie są one grobowcami zbudowanymi przez faraonów, a gigantycznymi magazynami na zboże, zbudowanymi przez biblijnego Józefa. Wprawdzie przedstawił tę rewolucyjną teorię w 1998 r., ale wciąż przy niej obstaje. Losy naszej płaskiej ziemi, tej ziemi, są jak widać w dobrych rękach. Coraz lepszych!

PiS
A my tu w racjonalnym do bólu sKkansenie wiemy, że nie chodzi o ŻADNĄ ZEMSTĘ NA TYM SQRWYSYNIE Z KRWIĄ NA RĘKACH czy też SABOTAŻ UNII (3,14Rdolnięcie przez Najwyższego Najniższego Wodza piąstką w mównicę nie pozostawia cienia wątpliwości). 
Jest Qrwa wyłącznie dobra wola, miłość ojczyzny, bliźniego, a także wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. Niech tylko ktoś spróbuje nas przekonać, że jest inaczej; że białe jest białe, że kora świętej lipy nie leczy zębów, że wynik 1:27 nie jest naszym zwycięstwem i wreszcie, że cofanie się nie jest postępem negatywnie dodatnim.

ARE YOU READY TO...
EVOLVE?
 PODAJ DALEJ! 
                                                 

2 komentarze:

 1. Nikita Chruszczow (na zdjęciu) na mównicy w ONZ napierdzielał butem, a nie pięścią.
  PS: Ten amerykański rachunek zacofania nie bardzo mi się zgadza. W dosiadanie dinozaurów przez ewoluującego homo nie-sapiens może wierzyć nie 146 mln Amerykanów, ale te następne 32%, więc jakieś 102 mln.
  Ukłony za codzienną porcję "dobrej nowiny".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Jeśli na fotkę z butem (ledwie widocznym ze względu na wielką szybkość poruszania się) spojrzeć przez okulary licentia poetica, to może udałoby się dostrzec hybrydę - Nikitrosława Chruszczyńskiego.
   2. Tak, grupa wierzących w dosiadanie dinozaurów przez homo sapiens jest w istocie tak liczna jak podajesz. Aj, aj, zamiast potraktować ich osobno, nieopatrznie dołączyłem ich do grupy 146 milionów kompletnie szurniętych, z którymi na pewno nie mają absolutnie nic wspólnego i mogliby słusznie poczuć się obrażeni. Sorry wszystkich zainteresowanych.

   P.S.
   Łącznie mamy tu ok. 250 milionów - ćwierć miliarda wierzących. Mamy też XXI wiek.

   Usuń