sobota, 28 stycznia 2017

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2651

 COŚ DLA ODPRĘŻENIA 

Żeby nie było narzekania, że mamy tu tylko wizje katastrofalnego wpływu zabobonu na umysł. Otóż dla urozmaicenia popatrzmy na sztukę. Weźmy taki oto przykład św. Pilates Macabre. Można by go eksponować w miejscach publicznych, takich jak sala obrad Sejmu, wszelkie biura, rozmaite urzędy państwowe i nie tylko, klasy szkolne, sale wykładowe, parki...
po prostu jako przeciwwagę dla klasycznego krzyżo-zwisu i dowód na to, jak wspaniale religia chrześcijańska inspirowała artystów do tworzenia wielkich dzieł i wzbogaciła (albo jak to ujmuje Kkatobełkot - ubogaciła) dziedzictwo kulturowe (wszech)świata. 
 
Cóż bowiem byśmy poczęli bez tych wspaniałych motywów biblijnych. Bez tych wizerunków ludzi i zwierząt topionych masowo przez Pana; obciętych rąk, głów, nóg, rozprutych brzuchów ciężarnych kobiet, roztrzaskanych o skałę główek niemowląt; zatłuczonych kamieniami niewiernych żon, tudzież córek, które straciły dziewictwo przed pójściem za mąż czy niegrzecznych synów; zamordowanych mężczyzn, którzy mieli z natury ,,nienaturalną" orientację seksualną; ludzi zamordowanych za to, że pracowali w ,,dzień święty"; dzieci rozszarpywanych na strzępy przez niedźwiedzie za naśmiewanie się z łysiny świątobliwego męża; czaszek przebitych w imię Pana kołkiem od namiotu; ludzi rozumu spalonych na stosie, zakatowanych w lochach i wielu, wielu innych krwawych przedsięwzięć.

One nigdy nie powinny być zapomniane, bo są czystą sztuką barbarzyńskim ludobójstwem - zbrodnią przeciwko ludzkości nie ulegającą przedawnieniu. Należałoby je, jeśli nawet tylko symbolicznie, rozliczyć, a instytucje wciąż występujące pod sztandarami tej okrutnej religii zdelegalizować, tak jak zdelegalizowano partie nazistowskie, faszystowskie, komunistyczne, a w przyszłości być może także Prawe i Sprawiedliwe organizacje o skurwysyńskiej dewiacji.

 ARE YOU READY
TO BE...
INSPIRED BY THIS
DIVINE ART?
 PODAJ DALEJ! 
                                           

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz