piątek, 16 grudnia 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2608

  
Powinno się nauczać, że bajki to bajki, mity to mity, a cuda to poetyckie fantazje. Uczenie, że przesądy są prawdami jest najokropniejszą rzeczą. Umysł dziecka je przyjmuje i w nie wierzy, a w latach późniejszych tylko poprzez wielki ból i być może tragedię może się od nich uwolnić.
Hypatia
***
Homo religiosus wynajduje symbole religijne, które czci i wielbi, aby chroniły go przed nieodwołalnością śmierci i rozkładu. Wymyśla rajskie fikcje, żeby przynosiły otuchę i wsparcie. W aktach wyjątkowego samooszukiwania, w różnych czasach i miejscach był skłonny wyznawać wiarę w najbardziej niewiarygodne mity ze względu na zawarte w nich obietnice.
Paul Kurtz
***
Jest coś marnego i odrobinę godnego pogardy w człowieku, który nie może stanąć twarzą w twarz z życiowymi niebezpieczeństwami bez pomocy wygodnych mitów. Prawie na pewno w jakiejś mierze jest on świadomy, że są to mity i tego, że w nie wierzy, bo są pocieszające. Jednak nie ośmiela się stanąć w obliczu takiej myśli! Co więcej, jako że jest świadomy, jakkolwiek niewyraźnie, iż jego poglądy są irracjonalne, zaczyna szaleć ze złości, gdy się je podaje w wątpliwość.
Bertrand Russell
***
Toż to wyPiSz, wymaluj charakterystyka filozofii miłościwie nam panującej Nieomylnej Opcji Politycznej, członkom której już w kołysce infekowano umysł wirusami wygodnych mitów (marchewka) i porządnie straszono niewygodnymi mitami (kij): pranie mózgu od maluszka do staruszka...
 
Całe to marne plemię jest jak najbardziej godne pogardy. A tak na marginesie, ciekawe dlaczego ma się zaufanie do osób takich, jak autorzy cytowanych powyżej myśli - ateiści - mimo że nie przypominają co 10 sekund o ,,miłowaniu bliźniego", a np. do Jezusa, stanowiącego 33,3% tzw. Trójcy Przenajświętszej (WTF!?), który niestrudzenie miłuje cały (wszech)świat non-stop 24/7 i ze wszystkich sił chroni wszystkich (ochrzczonych i posłusznych!) przed pójściem do piekła - NIE... Hm, może dlatego, że ten drugi sam to piekło wynalazł, a do tego przemawia jadowitymi ustami facetów w czarnych sukniach? Nie wiem. Sam PAN raczy wiedzieć...
|||||
|||
|
 
,,Co więcej,
jako że jest świadomy,
jakkolwiek niewyraźnie,
iż jego poglądy są irracjonalne,
zaczyna szaleć ze złości,
gdy się je podaje w wątpliwość."

ARE YOU READY
TO HELP...
Czy kiedykolwiek dowiemy się, ilu dzieciom nieodwracalnie zniszczono życie psychiczne i fizyczne poprzez przymusowe wpajanie im wiary? Jest to tak trudne do oceny, jak liczba uduchowionych i religijnych snów i wizji, które się ,,sprawdziły", a które, by móc rościć sobie choćby minimalne prawo do posiadania jakiejkolwiek wartości, musiałyby być oceniane w stosunku do wszystkich tych nieodnotowanych i niezapamiętanych, które się nie sprawdziły. 
Christopher Hitchens

SPREAD
THE TRUTH
OR...

PACKS OF LIES?
 PODAJ DALEJ! 
                                              

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz