czwartek, 1 grudnia 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2593

Mężczyźni o wielkiej kulturze czy też znakomitej wiedzy, także kobiety o nadzwyczajnym charakterze i moralności, tak ze skromnej chaty, jak i z pałacu byli ze względu na swoje sumienia wyprowadzani przed oszalały, żądny Boga motłoch i mordowani. Kobietom i mężczyznom z powodu ich poglądów religijnych wyrywano ręce i nogi, wyłupywano oczy, ciała kiereszowano i powoli przypalano, a na ich oczach barbarzyńsko torturowano ich dzieci.
Joel Moody
***
To, jak można, zważywszy na nieskończone cierpienia rasy ludzkiej, przypisywać prawa wszechświata czułej, pełnej miłości ojcowskiej inteligencji, czuwającej, prowadzącej i ochraniającej ludzkość, jest dla mnie zdumiewające.
Elizabeth Cady Stanton
***
Problem z religijnym wyjaśnianiem [tajemnic takich, jak świadomość i osąd moralny] wyraził  Mencken, gdy napisał - ,,Teologia stanowi wysiłek, by wyjaśnić niepoznawalne w kategoriach tego, czego poznawać nie warto". Dla każdego, kto  jest wciąż intelektualnie dociekliwy, religijne wyjaśnienia nie są warte poznania, ponieważ gromadzą tylko nowe zagadki, jednakowo zdumiewające jak te początkowe. Co dało Bogu umysł, wolną wolę, stevenpinkerpewność dobra i zła? Jak napełnia On nimi wszechświat, który wydaje się działać jednakowo dobrze według praw fizyki? Jak dokonuje tego, że dusze-widma wchodzą w interakcję z twardą materią? I najbardziej problematyczne - jeśli świat rozwija się zgodnie z mądrym i opartym na miłosierdziu planem, to dlaczego jest w nim tyle cierpienia?
Steven Pinker
***
Nie sądzę, by jakakolwiek religia miała sens i uważam, że ludzie, którzy się w to angażują są naciągani i nie wydaje mi się, żeby judaizm miał więcej sensu niż chrześcijaństwo, i nie wydaje mi się, żeby chrześcijaństwo miało więcej sensu niż scjentologia. A tu mamy gościa nazwiskiem L. Ron Hubbard, który powiedział do swoich przyjaciół - ,,Słuchajcie, mam zamiar zorganizować nową religię, bo nie mogę zarobić kasy jako pisarz science-fiction". [Śmiech] To znaczy przyznał to publicznie! W przypadku Jezusa Chrystusa to przynajmniej tyle, że nie można pójść i z facetem pogadać.
Howard Stern
***
Religia jest chorobą weneryczną ludzkości.
Henry de Montherlant
***
ARE YOU READY TO...DISTRIBUTE ANTIBIOTICS
 OR...


 
SPREAD DISEASE?
 PODAJ DALEJ! 
                                           

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz