poniedziałek, 24 października 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2555

 J. C. SUPERSTAR 
 KRÓL WSZECHŚWIATA*,
 BÓG-CZŁOWIEK, 
 DOBRY PASTERZ, 
 KSIĄŻĘ POKOJU,
NAJWYŻSZY AUTORYTET MORALNY, 
 CHODZĄCY IDEAŁ... 

- co rusz groził swoim nowym wynalazkiem - piekłem - ludziom wątpiącym w jego boskość;
- nie pozwalał im zachowywać się przyzwoicie po ludzku;
- obrzucał ich obelgami;
- przeklinał drzewa podporządkowane prawom natury, raczej niż jemu;
- znęcał się nad niewinnymi zwierzętami.

Prymitywne zachowania tego rodzaju nie dają żadnych podstaw do nazywania go dobrym i mądrym człowiekiem, nie mówiąc o innych zaszczytnych tytułach. Przytoczone poniżej cytaty (z nieomylnego, jak twierdzi Kkorporacja, Pisma Świętego) aż nadto dobrze dowodzą neurotycznej, maniakalnej, sadystycznej i mściwej natury tego niezrównoważonego typa.
____________________________
* Był do niedawna skromnym królem świata (była nim nasza galaktyka zw. Drogą Mleczną). Obecnie został awansowany na króla wszechświata, bo ok. 100 lat temu astronom Edwin Hubble odkrył, że oprócz naszej galaktyki istnieją bardzo liczne inne. Wkrótce może się okazać (jest to bardzo prawdopodobne), że istnieje też mnóstwo innych wszechświatów. Co wtedy - kolejny awans Pana Dżizusa, tym razem na króla multiwszechświata? A potem... to już chyba tylko na króla multiwszechabsurdu. Dilerzy zabobonu najwyraźniej próbują rozpaczliwie dotrzymać tu kroku nauce, tyle że za każdym razem oni i ich trzoda wychodzą na durniów.
____________________________
|||||
|||
|
 BIBLIA TYSIĄCLECI
 Nowy Testament 

Ew. wg św. Łukasza, rozdz. 14, w. 26
Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto siebie samego, nie może być moim uczniem.
---
Ew. wg św. Jana, rozdz. 8, w. 24
Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM, pomrzecie w grzechach swoich
---
Ew. wg św. Jana, rozdz. 8, w. 44
[do Żydów:] Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. 
---
Ew. wg św. Jana, rozdz. 15, w. 6
Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie. 
---
Ew. wg św. Mateusza, rozdz. 10, ww. 34-35
Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową...
---
Ew. wg św. Marka, rozdz. 11, ww. 12-14
Nazajutrz, gdy wyszli oni z Betanii, uczuł głód. A widząc z daleka drzewo figowe, okryte liśćmi, podszedł ku niemu zobaczyć, czy nie znajdzie czegoś na nim. Lecz przyszedłszy bliżej, nie znalazł nic prócz  liści, gdyż nie był to czas na figi. Wtedy rzekł do drzewa: «Niech nikt nigdy nie je owocu z ciebie!»
---
Ew. wg św. Marka, rozdz. 5, w. 13
I pozwolił im. Tak duchy nieczyste wyszły i weszły w świnie. A trzoda około dwutysięczna ruszyła pędem po  urwistym zboczu do jeziora. I potonęły w jeziorze. 
---
Ew. wg św. Mateusza, rozdz. 8, w. 21-22
Ktoś inny spośród uczniów rzekł do Niego: Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca!  Lecz Jezus mu odpowiedział: Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych! 
---
Ew. wg św. Marka, rozdz. 16, w. 15-16
I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. [w piekle].
***
Cóż, niedaleko pada jabłko od jabłoni: jego tatuś (znany psychopata-ludobójca z nieba rodem) to nie kto inny, jak sam ,,miłosierny" Bóg Ojciec.
|||||
|||
|
 Stary Testament 
Ks. Izajasza, rozdz. 13, ww. 9, 15-16, 18-19
Oto dzień Pański nadchodzi okrutny,
najwyższe wzburzenie i straszny gniew,
żeby ziemię uczynić pustkowiem
i wygładzić z niej grzeszników.
 
Każdy odszukany będzie przebity,
każdy złapany polegnie od miecza.
Dzieci ich będą roztrzaskane w ich oczach,
ich domy będą splądrowane,
a żony - zgwałcone.

Wszyscy chłopcy będą roztrzaskani, 
dziewczynki zmiażdżone.
Nad noworodkami się nie ulitują,
ich oko nie przepuści także niemowlętom.
 
Należy dodać, że totalitarna ideologia (tzw. religia katolicka), oparta m.in. na wierze w powyższego mitycznego capo di tutti capi - jest przez nasze ukochane świeckie i neutralne światopoglądowo państwo hojnie wspierana kasą z funduszy publicznych. Oczywiście ku zadowoleniu wszelkiej maści religijnych oszustów, którzy bezkarnie wpajają swoje dogmatyczne brednie także intelektualnie bezbronnym dzieciom! 

ARE YOU READY TO...
CALL THEIR BLUFF?

 PODAJ DALEJ! 
                                               

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz