niedziela, 23 października 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2554

Bóg jest cofającą się wciąż enklawą niewiedzy naukowej, która staje się coraz mniejsza.
Neil deGrasse Tyson
***
Wyjaśnianie nieznanego przez znane jest procesem logicznym; wyjaśnianie znanego przez nieznane jest postacią teologicznego obłędu.
David Brooks

ARE YOU READY TO...

 TRYPER PO KILE 
Przywrócenie religii szkole będzie istotnym etapem w rugowaniu pozostałości narzuconego systemu komunistycznego (...), a obecność prefekta w gronie nauczycielskim może korzystnie oddziaływać na klimat moralny w szkole.
Wiesław Chrzanowski

Innymi słowy, zarażenie kogoś rzeżączką po syfilisie i nadzieja, że wprowadzenie gonokoka do organizmu ofiary może korzystnie wpłynie na jej życie płciowe.

 Wizja Pana ś.p. Marszałka Sejmu
może się wkrótce spełnić...
 
Szkoły niecierpliwie wypatrują
INSEKTÓW PREFEKTÓW
Ponadto wszyscy
żegnamy republikę,
a
witamy monarchię!
Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.
Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.
Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy: Króluj nam Chryste!
– W naszych sercach – Króluj nam Chryste!
– W naszych rodzinach – Króluj nam Chryste!
– W naszych parafiach – Króluj nam Chryste!
W naszych szkołach i uczelniach – Króluj nam Chryste!
W środkach społecznej komunikacji – Króluj nam Chryste!
W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku – Króluj nam Chryste!
W naszych miastach i wioskach – Króluj nam Chryste!
W całym Narodzie i Państwie Polskim – Króluj nam Chryste!
...
itd. itp.

Oto Polska w 1050. rocznicę swego Chrztu uroczyście uznała królowanie Jezusa Chrystusa. 

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.
SPREAD THIS INFECTION
OR...
Należy pozostawić sprawę religii domowej kapliczce, kościołowi i szkołom prywatnym, finansowanym w całości z prywatnych dotacji. Należy na zawsze utrzymać rozdział kościoła od państwa. 
Ulysses S. Grant
***
Mogę żyć z wątpliwościami, niepewnością i niewiedzą. Wydaje mi się, że jest ciekawiej żyć nie wiedząc, niż znać odpowiedzi, które mogą być błędne. Mam przybliżone odpowiedzi i wiarygodne przekonania o rozmaitym stopniu pewności o rozmaitych rzeczach, ale nie jestem niczego pewien w stu procentach, a o wielu rzeczach nie mam w ogóle pojęcia; np. takich jak to, czy ma sens pytanie, dlaczego tu jesteśmy, i co takie pytanie może znaczyć. Mogę o tym trochę podumać, ale gdy nie uda mi się niczego wykoncypować, przechodzę do czegoś innego. Ale nie muszę znać odpowiedzi. Nie boję się niewiedzy czy bycia zagubionym w tajemniczym bezcelowym wszechświecie, bo na tym to wszystko, o ile mi wiadomo, prawdopodobnie właśnie polega. Wcale mnie to nie przeraża.
Richard Feynman
***
Największym wrogiem wiedzy nie jest niewiedza, 
lecz złudzenie wiedzy.
Stephen Hawking

COMBAT IT?

 PODAJ DALEJ! 
                                               

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz