sobota, 15 października 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2546

Kobieto, powinnaś po wsze czasy chodzić w łachmanach i żałobie, pojawiać się tylko jako grzesznica tonąca we łzach i pokutująca za grzech, który spowodował upadek ludzkości. Kobieto - jesteś bramą szatana. To ty deprawujesz tych, których sam szatan nie ośmiela się atakować.
Tertulian
***

Był jednym z najwybitniejszych myślicieli w dziejach chrześcijaństwa. Święty Kościoła katolickiego; jeden z doktorów Kościoła, który nauczając przekazywał owoce swej kontemplacji (łac. contemplata aliis tradere).

Jeśli chodzi o naturę jednostki, to kobieta jest ułomna i niedorozwinięta, jako że aktywna siła męskiego nasienia dąży do płodzenia doskonałej postaci płci męskiej, podczas gdy spłodzenie kobiety wynika z mankamentów tej aktywnej siły.
 św. Tomasz z Akwinu
***
 
Benedykt XVI (1927-)
Były kardynał - Joseph ,,Rottweiler Pana Boga" Ratzinger; emerytowany nieomylny przedstawiciel swojego Niewidzialnego Szefa na wszechświat i dyrektor naczelny Kkorporacji - papież - zw. ,,ojcem świętym".

Kościół ogłosił doktryny św. Tomasza swoimi własnymi.
Benedykt XVI 
***

Od wieków czołowi przedstawiciele myśli chrześcijańskiej mówili o kobietach jako o złu koniecznym, a największymi świętymi Kościoła są ci, którzy kobietami gardzili najbardziej.
Annie Wood Besant
***
Niepohamowane obelgi pod adresem kobiet stanowią zwracający uwagę i groteskowy aspekt pism ojców kościoła.
William Lecky
***

Często się stwierdza, że kobieta zawdzięcza chrześcijaństwu wszelkie korzyści wynikające z jej dzisiejszej pozycji, ale fakty historyczne pokazują, że kościół chrześcijański nie zrobił niczego konkretnie dla awansu kobiety. W ogólnym postępie cywilizacji czerpała ona korzyści z  bardziej zaawansowanego rozwoju ludzkości, ale chrześcijaństwo nie ma prawa zawłaszczać tego wszystkiego, co zostało osiągnięte przez naukę - odkryć i wynalazków.
Elizabeth Cady Stanton
***
 
Chrześcijaństwo nadało erotyzmowi posmak grzechu i legendy, gdy ludzkiego osobnika płci żeńskiej obdarzyło duszą.
Simone de Beauvoir
(odniesienie do uznania przez sobór nicejski,
przewagą jednego głosu, 
że kobieta jest istotą ,,ludzką")
***
No i narodziła się zaraza
- tfu! tfu! - 
feminizmu...
|||||
|||
|
W programie feministek nie chodzi o równe prawa dla kobiet. Chodzi o socjalistyczny, antyrodzinny ruch polityczny, który zachęca kobiety do odchodzenia od swoich mężów, zabijania własnych dzieci, praktykowania czarów, niszczenia kapitalizmu i zostawania lesbijkami.
Pat Robertson

P.S.
  BIBLIA TYSIĄCLECIA  

 Stary Testament 
Księga Rodzaju, rozdz. 3, w. 16
Do niewiasty powiedział: «Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą».
 Nowy Testament 
1 List św. Pawła do Koryntian, rozdz. 14, ww. 33-35
Tak jak to jest we wszystkich zgromadzeniach świętych, kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu.
ARE YOU READY TO...
 SHUT UP
 
OR... 
SPEAK UP?
 PODAJ DALEJ! 
                                                 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz