środa, 5 października 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2536

sierpień, 2012
Wychowujemy z Bradem dzieci tak, by okazywały szacunek każdemu. Mamy w domu półkę, na której jest Biblia, Tora, Koran, wszystko. Zabieramy dzieci do kościoła, świątyni, na buddyjskie ceremonie, do meczetów, ucząc je o wszystkich religiach. Obojętnie którą religię wybiorą, będzie to ich własny wybór (...) Mam szacunek dla wszystkich religii. Nie szanuję tylko tego, gdy wykorzystuje się religię do atakowania innych. Spotykam ludzi na drugim końcu świata, gdzieś pośrodku pustkowia, którzy po prostu próbują jakoś przetrwać, a religia jest wszystkim, co mają. Ona im w jakiś sposób pomaga i nie odbierałabym im jej.
Angelina Jolie
***
Nie widzę żadnej różnicy między islamem a fundamentalistami islamskimi. Uważam, że religia stanowi korzenie, a z korzeni wyrasta fundamentalizm w postaci zatrutych pędów. Gdy usunie się fundamentalizm i zatrzyma religię, to on któregoś dnia znowu odrośnie. Muszę to mówić, bo niektórzy liberałowie zawsze bronią islamu i winią fundamentalistów za stwarzanie problemów. Jednak to właśnie islam ciemięży kobiety. To właśnie islam nie zezwala na demokrację i łamie prawa człowieka.
Taslima Nasrin
---
Nauki koraniczne wciąż utrzymują, że Słońce porusza się wokół Ziemi. Jak możemy posuwać się naprzód, skoro uczy się takich rzeczy? 
Taslima Nasrin
***

Religia gloryfikuje dogmat despotycznego, mitycznego Boga. Ateizm uszlachetnia zainteresowania wolnego i postępowego Człowieka. Religia jest zabobonem. Ateizm jest jasnością umysłu. Religia jest średniowieczna. Ateizm jest nowoczesny.
Emanuel Haldeman-Julius
***
Religia jest idolem pospólstwa, 
które uwielbia wszystko, czego nie rozumie.
Fryderyk II Wielki

---
pablobodek  9 sierpnia 2012 16:45
Angelina Jolie
uczy dzieci religioznawstwa, tolerancji i szacunku do innych.
W rosyjskich szkołach od nowego roku szkolnego wprowadza się "Podstawy kultur religijnych i etyki świeckiej" co ma zaszczepić w młodych Rosjanach szacunek i tolerancję dla odmienności kulturowej i religijnej.
A w "zachodniej" ponoć Polsce?

Taslina Nasrin
przestrzega przed odrastaniem z religii zatrutych pędów fundamentalizmu.
T. Boy Żeleński w 1932r. napisał "Naszych okupantów". W PRL katolicyzm był częściowo ograniczony przez PZPR, choć krzywda sekcie się nie działa.
Obecnie mamy postępujący totalitaryzm katolicki do czego walnie przyczynił się K. Wojtyła, Polak, ale przede wszystkim szef obcego państwa Watykanu.
To jego spuścizna.
Za tę podległość, okupację stawiamy mu tysiące pomników, cała RP jest imienia dżejpitu.

Z Fryderykiem II Wielkim oczywiście się zgadzamy - albo wiara, albo rozumienie.

Anonimowy 27 maja 2014 11:37
Uwagi Angeliny mają prosty przekaz;
Wiara-ta ezoteryczna-jest nieodzowna człowiekowi. Po prostu, jest w nas wbudowana-powtarza stwierdzenie M. Shermera. Nie implikuje jednakże prawdziwości ani fałszu treści wierzeń.
Nie należy zatem pozbawiać dzieci bajkowego świata, bo stworzą sobie analogiczny żyjąc inną ułudą. Albo zawieszą się w pustce.
Nie wymuszajmy więc na dzieciach realizacji naszych stresów, frustracji, kompleksów, by nie popadły w schizofrenię. Wystarczy racjonalne oddziaływanie. Wystarcza danie dorastającym parę opcji wyboru dróg życiowych.
Nie ma wątpliwości, że wybiorą wolność.

Artur Pocieszko.
***
ARE YOU READY TO...

WORSHIP THESE GODS?
 PODAJ DALEJ! 
                                                   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz