piątek, 16 września 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2517

zabobon Zabobony to wiara w to, że jakieś rzeczy, znaki lub specjalne praktyki sprowadzą na ludzi nieszczęście lub ustrzegą ich przed nim. Słowo używane z dezaprobatą. Ciemny naród ma takie zabobony... Wokół nędza, ciemnota, zabobony... Także to, co jest przedmiotem tej wiary. Mówił, że jest nowoczesny i nie wierzy w zabobony... Wielu ludzi przypłaciło życiem swą wiarę w zabobon, że jeśli zostało się pokąsanym przez wściekłego psa, trzeba to zwierzę zgładzić, a pokąsanemu już wtedy nic nie grozi. 

zabobonny Ktoś, kto jest zabobonny, kieruje się zabobonami i wierzy w nie. Słowo używane z dezaprobatą. Do niedawna nietoperze, nazywane ,,ptakami czarownic", były bezlitośnie tępione przez zabobonnych mieszkańców wiosek w zachodniej Europie. Także o czyichś uczuciach i przekonaniach. Poczuła zabobonną trwogę, jak wiejska baba, przed zauroczeniem nieżyczliwych oczu... Był otoczony już nie tylko szacunkiem, ale wręcz zabobonną czcią. [,,Inny słownik języka polskiego PWN", Warszawa 2000]
***
 (niemiecki ksiądz kat., prof. teologii, 
  czołowa postać protestanckiej reformacji)  
Rozum jest największym wrogiem wiary; nigdy nie przychodzi w sukurs sprawom duchowym, ale - częściej niż nie - walczy ze Słowem Bożym, traktując z lekceważeniem wszystko, co emanuje z Boga.
Marcin Luter
***

 (biskup, teolog, doktor i ojciec Kkościoła) 

Wszystkie choroby chrześcijan należy przypisać demonom; nękają one głównie świeżo ochrzczonych chrześcijan, zaiste, nawet niewinne nowo narodzone niemowlęta!
św. Augustyn
***

Choroba to jest konsekwencja grzechu pierworodnego.
Tadeusz Rydzyk
***
Akurat ci chrześcijanie...
|||||
|||
|
 WE ARE CHRISTIANS! 
i miliony im podobnych
są na szczęście okazami zdrowia. 
Wiara jest bezpieczna.
Uff!

***

Naszą niewiedzą jest Bóg; 
to co wiemy jest nauką.
Robert G. Ingersoll 
***
Nastawienie umysłowe naszych zdominowanych przez księży przodków jest zdumiewające. Byli oni niczym dzieci w rękach pozbawionych skrupułów nauczycieli. Podczas czytania starych kronik trudno nie być zaszokowanym sprzecznością wynikającą z zestawienia teorii z praktyką. 
Llewelyn Powys
***
Chciałbym, żeby ludzie byli sceptyczni, krytyczni i używali naukowego rozumowania do samodzielnego rozwiązywania problemów, i żeby nigdy nie przyjmowali niczego na wiarę, przez objawienie czy na mocy tradycji. By wierzyli we wszystko tylko na podstawie dowodów (...); gdyby tak się stało, to religia i zabobon słabłyby coraz bardziej, aż całkowicie by zaniknęły, a światu wyszłoby to tylko na dobre.
Richard Dawkins
***
Religia jest kulą, a tylko kalecy potrzebują kul.
Madalyn Murray O'Hair

ARE YOU READY TO...

CHEER UP?
 PODAJ DALEJ! 
P.S.
Dzięki Panu Bogu Wszechmogącemu za wszystkich zdrowych. Cóż byśmy bez nich uczynili, próbując np. bezradnie rozwikłać sprawę lotniczego mglistego zamachu helowo-turbograwitacyjno-bombowego na Prezydenta Tysiąclecia. Tylko im jest dana rzadka zdolność niekonwencjonalnego stawiania rzeczywistości na głowie i, dzięki głębokiej wierze w niemożliwe, generowania na zawołanie druzgocących rozum kontrafaktów. Wszyscy ci, którzy próbują stawiać rzeczywistość na nogi to chorzy wrogowie i swołocz najgorszego sortu, która bluźni, sugerując, że skoro Pan tak chciał, to szukanie sprawców jest bez sensu, bo kimkolwiek są, to 6 lat temu byli tylko narzędziami w Najświętszych Rękach Najwyższego Sprawcy Wszystkiego. Ach, gdyby nie ten grzechu pierworodny. No i znowu ta 3,14Rdolona logika!

                                                

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz