wtorek, 2 sierpnia 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2472

Poniżej wyrażona radość (nie chodzi tu jednak o zakończenie krakowskiego spędu młodej Kkatotrzody, choć też byłaby uzasadniona) nie jest nieszczera, żadne tam puszczanie oka do czytelników. Ta reakcja jest autentyczna; jest wyrazem głębokiej ulgi doznanej po latach przebywania w intelektualnym lochu strzeżonym przez wielebnych klawiszy - tych czcicieli ciemnoty, którzy zawsze ukrywają prawdę (jeśli ta zagraża ich racji bytu), co jest jednym z najpodlejszych działań jednego człowieka wobec drugiego. Często dla wymuszenia psychicznego poddaństwa (przede wszystkim najmłodszych) stosują kij i marchewkę w postaci groźby pośmiertnej kary w piekle i obietnicy nagrody w niebie. Niech ich łaskawie Środkowym Palcem błogosławi Fuck Wszechmogący! 
***
 (ur. w rodzinie metodystów 
 dziennikarka, pisarka - autorka bestsellera  
    Przewodnik po Biblii dla nawróconych na sceptycyzm
Ewolucja ludzkiej inteligencji sprawiła, że dziś znajdujemy się na takim etapie, iż większość z nas jest zbyt rozgarnięta, by wymyślać nowych bogów, ale nie kwapi się porzucać starych.
Ruth Hurmence Green
 ---
Były czasy, gdy religia rządziła światem. Te czasy są znane jako mroki średniowiecza.  
Ruth Hurmence Green
---
Cieszę się jak dziecko, że już nie wierzę w boga, który uznaje rozum za grzech, który zamiast wybrać wiele szlachetnych, wspaniałych i mądrych rzeczy, wybrał raczej zwyczajne rzeczy, głupie rzeczy, marne rzeczy i rzeczy urojone. W boga, który może wybierać swoje towarzystwo na przestrzeni całej wieczności, a przedkłada Jerry'ego Falwella i Tammy Bakker nad Alberta Einsteina i Marię Curie. Nie jestem już idiotką w imię Chrystusa. I nie pragnę być owieczką, tak jak nie pragnę być idiotką. Zawsze przecież można wydumać uzasadnienie dla narzucania swojej woli innym - po prostu nazywa się swoją wolę wolą bożą.
Ruth Hurmence Green 
***
(kaznodzieja telewizyjna, pisarka)

Kupuję, więc jestem.
Tammy Bakker
---
Zabieram Go na zakupy i mówię -
a teraz Jezu,
  pomóż mi znaleźć jakąś okazję.
Tammy Bakker 
***
(pastor baptysta, kaznodzieja telewizyjny)

Mężczyźni nie powinni
uprawiać seksu z prostytutkami, 
no chyba że są z nimi żonaci.
Jerry Falwell
***
Hmm, ciekawe czy w nadwiślańskim Kkatoreichu można byłoby znaleźć kogoś dorównującego religijnym natchnieniem anielsko uroczej i niezwykle uduchowionej pani Tamarze i niebiańsko szarmanckiemu panu Jerry'emu. Interesujące, że obie te boże osoby kopnęły w kalendarz tego samego roku. Cóż, można też powiedzieć, że nieszczęścia odchodzą parami.
***

Według mnie można przedstawić argumenty za tym, że wiara jest jedną z najgorszych plag świata, porównywalną z wirusem ospy, ale znacznie trudniejszą do wyeliminowania.
Richard Dawkins
***
Wiele wierzeń religijnych zanika ze wzrostem poziomu oświaty.
George Gallup

ARE YOU READY...
Potem jest za późno...
TO THINK?

 PODAJ DALEJ! 

                                         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz