piątek, 17 czerwca 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2426

Post sprzed 4 lat (wrzesień '12), gdy stan rzeczy w Kkraju, jaki dziś jest naszym udziałem istniał tylko w sferze political fiction. Sugestie z komentarzy poniżej są jak najbardziej trafne. Nie chodzi przy tym o tanią kokieterię czy (auto)reklamę niniejszego bloga (wtedy obchodził millenium - 1000 postów; dziś ma ich prawie 2500). Chodzi tylko o to, że ,,podawanie dalej" każdego materiału, który potencjalnie ,,zabełta" czytelnikowi w głowie, prowokując do krytycznego myślenia jest cenny. Nawet jeśli jedna tylko osoba, nie myląca formy z treścią, może choćby ten osiemnastolatek (dziś 22-letni mężczyzna) wspomniany w jednym z poniższych komentarzy, zrobiła intelektualny wysiłek i zmieniła swoje dotychczasowe ciasne spojrzenie na rzeczywistość - może zadała niewygodne pytanie jakiemuś demagogowi, podważyła czyjś dogmat; powiedziała otwarcie ,,nie wiem", zamiast udawać, że wie (jak to czynią wszelcy świątobliwi oszuści), to można uznać, że www.blog-operacyjny.pl spełnia swoją rolę, tak jak i każda inna publikacja o podobnym charakterze. Krótko mówiąc, im więcej nawróconych na używanie rozumu, prowadzące do racjonalnego podejścia do rzeczywistości, tym dla świata lepiej.
***
Król Francji jest nazywany najbardziej chrześcijańskim królem, ale to niesprawiedliwe, bo nigdy nie uczynił niczego chrześcijańskiego... Papież jest nazywany Jego Świątobliwością, a jest on największym łajdakiem na ziemi.
Maksymilian I
***

Mam taką samą władzę jak papież, tylko że ja nie mam tylu ludzi, co on, którzy w to wierzą.
George Carlin
***
Nie można być naprawdę i katolikiem, i dorosłym.
George Orwell
***
pablobodek  3 września 2012 23:20
Po przeczytaniu dzisiejszych absurdalii, a mamy przecież początek roku szkolnego, przyszło mi do głowy, że Blog Operacyjny powinien być lekturą obowiązkową dla młodzieży.
Właśnie dzisiaj przekazałem link 18-latkowi, który ma za niespełna rok uzyskać świadectwo dojrzałości (dorosłości).
Za chwilę wyślę linka drugiemu młodzieńcowi.
Z odtrutką łatwiej się żyje.


Siostra Sabrina  2 lipca 2013 10:08
Może doczekamy się, że teksty z Blogu Operacyjnego będą cytowane w zadaniach na maturze z języka polskiego, historii czy wiedzy o społeczeństwie... Bo to co jest gromadzone, to można powiedzieć, jest kompendium wiedzy o biblii, społeczeństwie w religii, w przede wszystkim wyrazem myśli niezależnej.

***
Teraz jednak mamy, co mamy...
(PiSać nawet nie warto)

Czy dojdzie kiedykolwiek 
do faktycznie dobrej zmiany?

    >>>>>>>>  

Na razie qrde nie wiem,
 
ale może po maturze z religii
będę już wiedział,
a wtedy
 PODAM DALEJ! 

                                         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz