środa, 4 maja 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2382

Ksiądz katolicki, od momentu gdy zostaje księdzem,
jest wiernym oficerem papieża.
Otto von Bismarck
***
Księża przebaczą złodziejom, ale nie filozofom.
Lemuel K. Washburn
***
Mam nadzieję, że ta długa smutna historia, ta procesja księży i pastorów, i rabinów, i ulemów, i imamów, i bonzów, i bodhisattwów skończy się. Mam nadzieję, że właśnie do tego może się przyczynić nauka ... to może być najważniejszy wkład nauki, jaki możemy wnieść.
Steven Weinberg
***
  
[To] elementarne poczucie przyzwoitości jest codziennie obrażane. Naszego teokratycznego wroga  widać wyraźnie. Zmienny w swej formie, raz jest jawnym zagrożeniem ze strony uzbrojonych w broń nuklearną mułłów, a innym razem podstępną kampanią na rzecz nauczania ogłupiających pseudonaukowych dyscyplin  w amerykańskich szkołach. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat pojawiły się dodające otuchy oznaki prawdziwego i spontanicznego oporu wobec tych ponurych bzdur. Oporu, który odrzuca prawo łobuzów i tyranów do twierdzenia, że jakiś bóg jest po ich stronie. 
Christopher Hitchens
***
Jeszcze tylko drobiazg tytułem uzupełnienia powyższych opinii. Można mianowicie stwierdzić, oczywiście bez popadania w niepotrzebną przesadę z używaniem zbyt drastycznych przymiotników, że Kkler i element Kkleropodbny był, jest i będzie
|||||
|||
|
fałszywy, dwulicowy, obłudny, jadousty, żmijowaty, obleśny, oślizły,  świętoszkowaty, rozpasany, zboczony, nieobyczajny, lubieżny, ohydny, świniowaty, zakłamany, nieszczery, interesowny, nikczemny, mściwy, nieludzki, nieprzyjazny, kłamliwy, lisi, jadowity, oszukańczy, skryty, podstępny,  spiskujący, interesowny, sprzedajny, chciwy, wyrachowany, pazerny, zachłanny, niewiarygodny, zdradziecki, niebezpieczny, bezwzględny, dokuczliwy, napastliwy, mendowaty, konfrontacyjny, bezkompromisowy, bezczelny, chamski, agresywny, zjadliwy, bezlitosny, okrutny, podły, wredny, zły, małoduszny, nieprzejednany, nieubłagany, groźny, wrogi, wsteczny, zacofany, obskurancki, ograniczony, głupi, tępy, nienowoczesny, groteskowy, dyktatorski, złowrogi, tyrański, fanatyczny, totalitarny, faszystowski.
                                                          

2 komentarze:

  1. Może nie do końca na temat, ale te wszystkie przymiotniki można odnieść też do Jarosława I Zawszedziewicy.

    OdpowiedzUsuń