wtorek, 12 stycznia 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2269

Chciałbym w tym miejscu zwrócić się do kogoś znaczniejszego ode mnie - do hrabiego Lerchenfelda. Powiedział on na ostatnim posiedzeniu Landtagu, że jego uczucia ,,jako człowieka i chrześcijanina" nie pozwalają mu być antysemitą. Ja mówię: moje uczucia jako chrześcijanina kierują mnie ku Panu i Zbawicielowi jako bojownikowi. Kierują mnie ku człowiekowi, który kiedyś w samotności, otoczony przez kilku zaledwie wyznawców, rozpoznał kim Żydzi naprawdę są i wezwał ludzi do walki przeciwko nim i który, Bóg świadkiem!, był najwspanialszy nie jako osoba cierpiąca, ale jako bojownik... Jakże wspaniałą była jego walka przeciwko tej żydowskiej truciźnie.
Adolf Hitler
(Bürgerbräukeller, 12. 04. 1922)
***
Najwyższy Führer też za nimi nie przepadał...,
|||||
|||
|
 BIBLIA TYSIĄCLECIA 
 Nowy Testament 
1 List św. Pawła do Tesaloniczan, rozdz. 2, w. 15
Żydzi zabili Pana Jezusa
i proroków, 
i nas także prześladowali.
A nie podobają się oni
 Bogu 
i sprzeciwiają się
wszystkim ludziom...

...nic więc dziwnego, że nastawienie niższego Führera do nich spotykało się ze zrozumieniem osób duchownych wszelkiego autoramentu...
...i prowadziło do zbliżenia stanowisk 
w obliczu wspólnego wroga.
***

Gdyby nie wieki chrześcijańskiego antysemityzmu, głęboka nienawiść żywiona przez Hitlera nie spotkałaby się z tak żarliwym odzewem. 
Robert Runcie
***
Prawda, cała prawda i tylko prawda.

A ,,ta żydowska trucizna" była nie w smak także nad Wisłą...

Problem żydowski będzie istniał tak długo, jak długo Żydzi pozostają. Jest faktem, że Żydzi walczą przeciwko Kościołowi katolickiemu, uparcie trwają w wolnomyślicielstwie i są awangardą bezbożności, bolszewizmu i działalności wywrotowej. ... Jest faktem, że Żydzi oszukują, pobierają procenty i są stręczycielami. Jest faktem, że religijny i etyczny wpływ młodzieży żydowskiej na młodzież polską jest negatywny.
August Hlond
(Fragm. listu pasterskiego.)

To się nazywa miłosierdzie: tępić, tępić i jeszcze raz tępić! Nie ma to jak brunatni chłopcy blond. 

                                                                                       

1 komentarz:

  1. W tym "zacnym" gronie katolików miłujących swych bliźnich nie może zabraknąć Prałata Henryka Jankowskiego z Gdańska, który na Grobie Pańskim w kościele św. Brygidy w Gdańsku w 2004 zacytował Pawła z lekka go aktualizując do aktualnych potrzeb okupowanej Polski - "Żydzi zabili Pana Jezusa
    i proroków i nas także prześladUJĄ."
    Wdzięczna centrala wystawiła mu przy kościele pomnik.
    Można też napomknąć, że prałat ten wprowadził ponoć w życie wielu chłopców, głównie ministrantów.

    OdpowiedzUsuń