czwartek, 7 stycznia 2016

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2264

 ŚWIĘTE SŁOWA 
 OJCÓW ŚWIĘTYCH 
Każdy, kto usiłuje interpretować Boga na swój własny sposób, stojący w sprzeczności z dogmatem Kościoła, musi zostać bez litości spalony. 
Innocenty III
|||||
|||
|
Oczywiście interes Kkorporacji nade wszystko! Samodzielne i niezależne podejście do spraw duchowych i wszelkich innych było dla delikwenta baaardzo niezdrowe. Dzisiaj za wszelkich ,,odszczepieńców" dobrotliwy (ha! ha! ha!) watykański biały tatuś święty tylko  łaskawie (w duchu ekumenizmu, przebaczania i czego tam jeszcze) modli się w ruchu ciągłym 24h na dobę, 365/6 dni w roku (cóż mu pozostało, skoro święte stosy wygasły). Biznes jednak wciąż się opłaca.

Szanowny panie papież, panowie prymasi, kardynałowie, biskupi, księża, ojcowie, bracia, siostry, katecheci! Nie jestem oszustem teologiem, więc pytam: Jak to właściwie jest po śmierci z tymi ludźmi, którzy tu na ziemi, tej ziemi są bez zarzutu i nierzadko o całe niebo (tak, tak!) lepsi i szlachetniejsi od was, tyle że zwisa im kalafiorem wasza totalitarna, antydemokratyczna, zakłamana sitwa wraz z jej niespójnymi, durnowatymi naukami, świętymi książkami, Bogiem jednym (tyle że oczywiście w trzech identycznych, ale całkowicie różnych osobach) etc. - Czy idą oni na całą wieczność do piekła? 

A tych 12 niewinnych ludzi, którzy w Jego imię (Kałłachu AK47bar!) zostali dokładnie rok temu zamordowani z zimną krwią w redakcji Charlie Hebdo?
A ich pozostali przy życiu koledzy, którzy dziś zamieścili na okładce pisma poniższy boski ,,list gończy" o treści: Minął rok, a morderca wciąż na wolności?
 TAK czy NIE?! 

P.S.
O qrde, byłbym zapomniał o świętych słowach drugiego tatusia świętego...

Gdy złorzeczysz mojej matce - albo islamowi - możesz spodziewać się ciosu.
Franciszek
(po napaści terrorystów islamskich 
7/1/15 na redakcję Charlie Hebdo)
---
Ten, kto nie potrafi przebaczać, nie poznał jeszcze pełni miłości. A tylko ten, kto naprawdę kocha, jest w stanie dotrzeć do przebaczenia, zapominając o doznanej zniewadze.
Franciszek
---
Moc przebaczenia jest prawdziwym antidotum na smutek spowodowany przez urazy i żądzę zemsty. Przebaczenie otwiera na radość i pogodę ducha, ponieważ uwalnia duszę od myśli o śmierci, podczas gdy urazy i żądza zemsty podżegają umysł i rozdzierają serce, odbierając mu spoczynek i pokój.
Franciszek

Panie Pierdolamento Efzero! W XXI wieku każdy, kto propaguje banialuki nie trzymające się ani kupy, ani dupy musi zostać bez litości wyśmiany, więc gdy znieważysz rozum - albo logikę - możesz spodziewać się kpin. Aa, jeszcze drobiazg - fuck you!
                                                                                      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz