środa, 9 grudnia 2015

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2235

 
Biblia jest autorytatywnym Słowem Bożym i zawiera całą prawdę.
Bill Clinton
***
Oto kilka przykładów tej ,,całej prawdy"...
|||||
|||
|
 BIBLIA TYSIĄCLECIA  
 Stary Testament   

Księga Kapłańska, rozdz. 24, w. 16
Ktokolwiek bluźni imieniu Pana, będzie ukarany śmiercią. Cała społeczność ukamienuje go. Zarówno tubylec, jak i przybysz będzie ukarany śmiercią za bluźnierstwo przeciwko Imieniu.
---
Księga Kapłańska, rozdz. 25, w. 44
Kiedy będziecie potrzebowali niewolników i niewolnic, to będziecie ich kupowali od narodów, które są naokoło was.
---
Księga Kapłańska, rozdz. 20, w. 13
Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.
---
 Księga Wyjścia, rozdz. 22, w. 17
Nie pozwolisz żyć czarownicy.
---
 Nowy Testament 

1 List do Koryntian, rozdz. 11, w. 8-9
To nie mężczyzna powstał z kobiety, lecz kobieta z mężczyzny. Podobnie też mężczyzna nie został stworzony dla kobiety, lecz kobieta dla mężczyzny.
---
1 List do Tesaloniczan, rozdz. 2, w. 15
Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom.
---
Ew. wg św. Mateusza, rozdz. 5, w. 18
Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.
***
Równie żarliwa wiara w ,,całą prawdę" Pisma, jak ta wyznawana - wprawdzie nieco wybiórczo: handel niewolnikami wyszedł z mody, za bluźnienie Panu nie grozi czapa, a Żydzi nie są już tak bardzo be - przez Mr. Clintona dała błogosławieństwo krucjatom przeszłym i tej współczesnej bushowskiej w Iraku; podpalała stosy ,,świętej" Inkwizycji; w USA uzasadniała niewolnictwo, haniebne działania Ku Klux Klanu i dyskryminację kobiet; dała w chrześcijańskiej Europie Hitlerowi i nazistom wygodny pretekst do eksterminacji Żydów i nie tylko; ciągle podsyca homofobię itp. Ludzkość wciąż nie może się otrząsnąć z tragicznego wpływu jaki ta ,,Dobra" Księga od stuleci w większym lub mniejszym stopniu na nią wywierała i niestety nadal wywiera*...
  
 Jak długo jeszcze? 
_____________________________
* Zwłaszcza w ojczyźnie p. Clintona, który kiedyś sam powiedział ,,całą prawdę" narodowi amerykańskiemu: ,,Nie miałem żadnych kontaktów seksualnych z tą kobietą, panną Lewinsky. Nigdy też nikogo nie namawiałem do kłamstwa. Nigdy!". Cóż, od tamtego czasu nasienie na sukience wyschło, panna się postarzała, a na pamiątkę ,,żadnych kontaktów seksualnych" pozostał jej w ustach tylko posmak wielkiego... romansu z najważniejszym członkiem establishmentu. Po prostu fellatio ad absurdum.

                                                                              

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz