sobota, 7 listopada 2015

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 2203

Powinniśmy być agnostykami wobec tych rzeczy, na które nie ma dowodu. Nie powinniśmy utrzymywać wierzeń tylko dlatego, że zaspokajają nasze pragnienie życia pozagrobowego, nieśmiertelności, nieba, piekła itd. 
sir Julian S. Huxley
***
Łatwo oderwać umysł od ciągłego rozpamiętywania straconych iluzji nieśmiertelności. Zdyscyplinowany intelekt nie boi się niczego i nie pragnie cukiereczka na zakończenie dnia, ale z zadowoleniem przyjmuje życie i służy społeczeństwu najlepiej jak potrafi. Osobiście ani trochę nie dbam o nieśmiertelność. Nie ma niczego lepszego niż nicość, bo w nicości nie ma żadnych niespełnionych życzeń. Mieliśmy to przed naszym urodzeniem i nie skarżyliśmy się. Czy powinniśmy jęczeć dlatego, że to na pewno powróci? Tak czy siak, dla mnie są to Pola Elizejskie i niczego więcej nie pragnę.     
Howard P. Lovecraft
***
Oto przykłady poglądów, myśli i refleksji, które powinno się prezentować dzieciom praktycznie od kołyski, zamiast zatruwać ich czyste umysły gnojówką religijnych dogmatów, zabijając niezależność intelektu i hodując ,,mięso armatnie" dla Kkorporacji zabobonu. W niedalekiej (wariant optymistyczny) przyszłości wszyscy w ,,świeckim" państwie, którzy przyczyniali się do tej intelektualnej dywersji...
zdadzą sobie sprawę z głupoty i podłości swoich działań, a następnie ze wstydu niezwłocznie zapadną się pod ziemię. Na razie idą w megazaparte i, co gorsza, obecnie mają 100% władzy, więc mogą spokojnie, z Panemprezesem na czele...

medytować sobie nad tym, jak skutecznie powstrzymać się (oczywiście  dla narodowego dobra narodu) od narodowej zemsty na tym antynarodowym fałszywym brukselskim sQrwysynie, który, zanim s3,14Rdolił z tonącego narodowego okrętu, pogonił ich narodowej ,,drużynie" - nomen omen - kota w bodaj 10 meczach z rządu rzędu. Teraz oczywiście wiadomo, że wszystkie one były sędziowane przez antynarodowego fryzjera (sPiSane będą czyny i rozmowy). Taki wniosek jest nie do podważenia, tak jak nie do podważenia są wszystkie inne wnioski oparte na pogiętej Kkato-logice i mentalności, wpajanej od najmłodszych lat niezliczonym milionom niewinnych ofiar podczas perwersyjnych seansów antyracjonalnej religijnej hipnozy. 

Efekty tego prania mózgu są dziś aż nadto dobrze widoczne w piaskownicy politycznej zwanej potocznie Sejmem: - oni nam ukradli wiaderko... - a oni nam grabki i łopatkę... - a ona zburzyła nam babkę... - a on mnie obsikał... - wcale nie, on sam się obsikał i teraz kłamie... Przy tej paranoi sen wariata jawi się jako wzorzec rozsądku, dyscypliny i rozumnej odpowiedzialności za całe podwórko.

                                                                                       

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz