piątek, 5 grudnia 2014

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1866

Jest interesującym i dającym się udowodnić faktem, że wszystkie dzieci są ateistami i gdyby nie wpajano im religii, pozostałyby nimi.
Ernestine Rose
***
Moje dzieciństwo było wypełnione wielkimi zmartwieniami - kolką, kokluszem, strachem przed duchami, piekłem, szatanem i Bogiem w niebie, który był na mnie zły, że zjadłam zbyt dużo ciasta ze śliwkami.
George Eliot
***
Każdy system religijny, który ma w sobie coś, co szokuje umysł dziecka, nie może być uczciwym systemem.
Thomas Paine
***
Wiemy wszyscy, że każde nastawienie emocjonalne - bez względu na stopień jego słuszności - można młodym ludziom zaszczepić przez sugestię emocjonalną, dlatego dziedziczona tradycja ortodoksyjnej społeczności nie ma żadnej wartości dowodowej (...) Gdyby religia była uczciwa, to jej wyznawcy nie zmuszaliby swoich dzieci do udawanego podporządkowywania się normom; nalegaliby jedynie na bezkompromisowe poszukiwanie prawdy, bez względu na nieszczerość środowiska społecznego czy konsekwencje praktyczne. Z taką uczciwą i nieugiętą otwartością na dowody nie mogłyby nie dotrzeć do każdej rzeczywistej prawdy, która objawiałaby się wokół nich. Fakt, że religijni fanatycy nie podążają tą prostą drogą, ale oszukują w grze przez wywoływanie młodzieńczej niby-hipnozy, według mnie wystarcza do tego, by ich autorytet niszczyć, nawet jeśli ich brednie nie uwidaczniałyby się w żadnym innym obszarze.
Howard P. Lovecraft
***
Powinno się nauczać, że bajki to bajki, mity to mity, a cuda to poetyckie fantazje. Uczenie, że przesądy są prawdami jest najokropniejszą rzeczą. Umysł dziecka je przyjmuje i w nie wierzy, a w latach późniejszych tylko poprzez wielki ból i być może tragedię może się od nich uwolnić.
Hypatia
***
|||||
|||
|
OTO SŁOWO BOŻE 
(ilustrowana wersja dla dzieci)
Co na to Ministerstwo Edukacji Narodowej?
Co na to Rzecznik Praw Dziecka?
Co na to Polskie Towarzystwo Psychiatryczne?
 
IMHO każdy, kto patrzy obojętnie jak Kkorporacja zabobonu i jej zwolennicy bezpardonowo szantażują, molestują i usidlają 
rozwijający się intelekt młodego człowieka, staje się mimowolnym wspólnikiem zbrodni masowego mózgobójstwa dzieci narodzonych.
                                                                                    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz