sobota, 22 listopada 2014

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1853

Religia jest idolem pospólstwa, 
które uwielbia wszystko, czego nie rozumie.
Fryderyk II Wielki
***
Religia prawdopodobnie jest drugim, po seksie, najstarszym źródłem zasobów, jakie ludzie mają do dyspozycji, gdy chcą poczuć odlot.  
Susan Sontag
***
Gdyby dzisiaj ktoś stosował się do nauk Starego Testamentu, byłby przestępcą. Gdyby ściśle stosował się do nauk Nowego, byłby obłąkany.
Robert G. Ingersoll
***
[...] Całkiem szczerze mówiąc, fakt, że religia wszędzie doświadcza tak mało zniewagi w porównaniu z tym, na co zasługuje mogę przypisać tylko niewiarygodnej tolerancji, powściągliwości i po prostu dobremu wychowaniu ateistów i zwolenników sekularyzmu. 

Zatem jeśli jesteście osobami religijnymi i myślicie o domaganiu się większego szacunku dla swoich przekonań, to spróbujcie proszę pamiętać, że wam i waszej religii okazuje się znacznie więcej szacunku, niż na to kiedykolwiek zasługiwaliście.
 

Wasza wiara to farsa! Wasz Bóg to farsa! Jest on tak absurdalny, że nawet wprawia w zażenowanie osoby, które w niego nie wierzą. A on i wy niczego jeszcze nie dowiedliście. Jak dotąd żaden dowód się nie pojawił i jest mało prawdopodobne, że się pojawi, co wszyscy doskonale wiemy, więc szacunek jest wykluczony. Możecie najwyżej liczyć na niedowierzanie z domieszką rozbawienia, ale tylko w dobre dni...
Pat Condell

                                                                                       

1 komentarz:

  1. Sama prawda, tylko to "prawdopodobnie drugie miejsce" do "odlotów"mnie zaniepokoiło. Właśnie zerknęłam do swojego kajecika wszelkich odlotów:)))uf....niema:))Chyba, że w tym celu jakieś szamańskie kadzidełka powinnam zakupić?Pewnie sobie daruję, bo przestępców religijnych i obłąkanych, jest ci u nas dostatek.Pozdrawiam. W.

    OdpowiedzUsuń