wtorek, 14 października 2014

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1814

 KREW CZŁOWIEKA ZALEWA 

Mijając krzyż, zwłaszcza taki w wersji full wypas: big format, maks kolor etc., na którym wisi przybity megagwoździami/przywiązany za ręce i nogi obficie ociekający krwią trup prawie nagiego, skatowanego młodego faceta z dziurą w boku po ciosie ostrym narzędziem, można dostać mdłości... 
Mimo że widać tylko rzeźbę (czy coś w tym stylu), wyobraźnia zaczyna pracować i przez chwilę nie można dojść do siebie. Łatwo przecież wyobrazić sobie jakąś koszmarną egzekucję, której efektem końcowym jest to, co ten tak często widywany wizerunek ukazuje. Wprost nie do wiary, że w połowie drugiej dekady cywilizowanego(?) XXI w. wciąż toleruje się eksponowanie tej potworności w miejscach publicznych, podczas gdy zabrania się np. niewinnego tam spacerowania kobietom w stroju topless.

To wszechobecne logo saKkro-horroru jest brutalną napaścią na zmysły osób o niereligijnej, tj. normalnej wrażliwości; gwałtem na zdrowym poczuciu przyzwoitości i uniwersalnych uczuciach ludzkich; obrażaniem ich w przypadku osób dorosłych, a drastycznym wypaczaniem w przypadku dzieci - gdzie są obrońcy ich praw?! Czy przyzwoitość polega tu wyłącznie na założeniu trupowi (i to wbrew Pismu Bardzo Świętemu)  przepaski na biodra?  

Do cholery, czy normalne, niezamroczone religią osoby dorosłe, a także wszystkie dzieci nie mogą mieć prawa do bycia wolnymi od okrutnego, odrażającego i przerażającego dla nich widoku, tak jak np. Jego Śnięta Osobliwość Świątobliwość pan papież B16 podczas swoich inspekcji nadwiślańskiego Kkraju miał prawo do bycia wolnym od odrażającego dlań widoku damskiej bielizny czy podpasek  (bezkrwawych zresztą) reklamowanych na bilbordach w okolicy trasy przejazdu jego orszaku?!  
 Precz 
 z 
 prymitywną 
 średniowieczną 
 sadomasochistyczną 
 porno-nekro-grafią 
 w przestrzeni publicznej 
 !!! 

Jeszcze przy okazji...
Czy się interpretuje Biblię jako literaturę, czy jako ostateczne słowo Boga, kimkolwiek by on był, chrześcijaństwo dało nam wizerunek śmierci i seksualności, wokół którego zbudowaliśmy naszą kulturę. Większość z nas w domu i na szyi zawiesza półnagiego nieżywego człowieka i przez całe życie traktuje to jako coś całkiem oczywistego.
Marilyn Manson
(odpowiedź na skargi wielu zdenerwowanych 
chrześcijańskich rodziców, 
że jego koncerty gloryfikują przemoc)
---
Nigdzie w ewangeliach inteligencja nie jest wychwalana jako cnota. 
Marilyn Manson

                                                                                      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz