czwartek, 16 stycznia 2014

ABSURDALIA RELIGIJNE - CZ. 1543

Chrześcijanie dzień i noc bredzą o Bogu na swój niecny i ponury sposób; wzbudzają w analfabetach lęk swoimi fałszywymi opisami kar czekających na tych, którzy grzeszyli.
Celsus
***
Już 1800 lat temu Celsus mówił jak jest z chrześcijańskim oszołomstwem. Nietrudno było zauważyć dewiacje (z wszystkimi klasycznymi numerami) tej raczkującej wówczas sekty, rozłażącej się powoli po Europie niczym chwasty pleniące się w zaniedbanym ogrodzie.

Niewykluczone, że w dzisiejszej RP(arafialnej) za podobne komentarze ten filozof - nieprzejednany wróg chrześcijaństwa -  byłby przez wszelkich święcie obrażonych ciągany po sądach na podstawie inkwizycyjnego art. 196 kk. Obecnie racjonalny umysł ma status chwastu i jest zwalczany przez Kkorporację przy współudziale ,,neutralnego światopoglądowo" państwa. Oto nowoczesność i postęp!

                                                                                         

1 komentarz:

  1. :) całe szczęście, że owe chwasty mają niebywałą moc egzystencjalną :) i biologiczną. Właściwie są nie do wyplewienia. I to nasza siła i przewaga. I Bogu różnych imion i wezwań za to należna wdzięczność :))) Wszelkie starania uprawy katolickiego ogrodu i tak pójdą na marne, bo one są, były i będą. Niech święci się rozum i logika myślenia. Świat wyrasta z dziejów dzieciństwa bajek, mitów i bajd, gdy zaczyna się prawdziwe i odpowiedzialne życie :)

    OdpowiedzUsuń